Yuvarlak Yakalı Erkek Kazağı

ÖN-ARKA: 133 ilmek başlanacak. ilmekler Bir düz Bir ters olarak dizilip 16 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra yanlardan Bir’er ilmek artış yapılacak. ilmekler Üç ters Bir düz, Bir ters Bir düz, Üç ters Bir düz, Bir ters Bir düz, Üç ters dizilip lastik üstü 35 santimetre örüldükten sonra ilmekler diagramdaki gibi bükümler yapılarak Üç ters ilmekler Bir düz Bir ters , Bir düz olarak değiştirilecek. Bir düz Bir ters , Bir düz ilmeklerde Üç düze çevrilip her 12 sırada bir bükümler yapılarak model oluşturulacak. Bu şekilde örülmeye devam edilirken lastik üstü beden boyu 40 santimetre’de yanlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (Üç kere Bir)’er ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Tüm beden boyu 61 santimetre’de ön yaka oyuntusu için ortadan 17 ilmek yanlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Dört kere Bir) ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmeklerde (İki kere Onaltı) ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Arka parçada ön parça gibi başlanıp önde yapılan sıralı işlemler tekrarlanarak beden boyu 67 santimetre’de arka yaka or tasında 25 ilmek yanlarından (Bir kere Altı), (Bir kere Beş), ilmek kesilecek. Aynı anda omuzlarda (İki kere Onaltı) ilmek olarak azaltılarak arka parçada bitirilecek.


Yuvarlak Yakalı Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü  Erkek Kazağı

KOL: 67 ilmek başlanacak. ilmekler Bir düz Bir ters olarak dizilip lastik örgü olarak 16 sıra örüldükten sonra yanlardan Ter ilmek artış yapılıp ilmekler bedendeki gibi dizilerek ögüye devam edilecek. Yanlardan her 10 sırada bir artışlara devam edilip kol boyu 42 santimetre’ye ulaştığında diagramdaki gibi bükümler yapılarak model oluşturulmaya başlanacak. Tüm kol boyu 52 santimetre’de kolda 95 ilmeğe ulaşılıp kol üst kesimlerine başlanacak. Kesimler (Bir kere Üç), (İki kere İki), 8 kere 1, 5 kere 2, 2 kere 3 ilmek olarak yapılıp tepede kalan 33 ilmeklerde kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 117 ilmek başlanacak, ilmekler Bir düz Bir ters olarak dizilip 10 sıra lastik örgü yapıldıktan sonra ilmekler tüm yaka etrafına dikilerek bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain