Yarım Kollu Örgü Kız Çocuk Kazak Modeli

Malzeme: wool soft
Renk no: 1010 (3 yumak)
Şiş no: 4,5
Örgü Şekli: düz örgü ters örgü 2+2 lastik örgü, haraşo, 2+2 burgu modeli
Aksesuar: 3 adet düğme

YAPILIŞI
ARKA VE ÖN LASTİKLERİ: Arka ve ön beden lastikleri birlikte örülür.175 ilmek başlanarak 14 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Lastiği sağ tarafında 8 cm arayla 2 adet ilik açılır.

Yarım Kollu Örgü Kız Çocuk Kazak Modeli anlatımlı yapılışı

ÜST BEDEN: Boğaz kısmından başlanarak birlikte örülür. 114 ilmek başlanır. ilmekler, 4 düz 1 ters 4 düz 1 ters .. şeklinde dizilerek diyagramdaki modele geçilir. beden boyu 6 cm örülür. burguların arasında örülen 2 ters ilmekler 8 sıra arayla 1 er ilmek artırılarak 334 ilmeğe ulaşılır. haraşo örgü yapılır. beden boyu 28 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. sağ tarafta bir adet ilik açılır.

KAPÜŞON: 114 ilmek başlanır. ilmekler, her iki taraftaki 4 er ilmek düz 1 er ilmek ters kalan ilmekler düz örülür. 4 düz ilmekler 8 sıra arayla 2+2 aynı yöne burgu yapılır. kapüşon boyu 34 cm örülüp de bir defada kesilerek bitirilir. şemada gösterildiği gibi dikilir.

HAZIRLANIŞI: Üst beden her iki tarafı ön ortasına getirilerek 4 er burgu önlere 4 er burgu kollara 7 burgu arkaya gelecek şekilde bitiş yapılan taraftan lastiğe dikilir. kapüşon yaka etrafına dikilerek bitirilir.

Yarım Kollu Örgü Kız Çocuk Kazak Modeli şemalı anlatımı yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain