Yarım Kollu Kemerli Bluz

Malzeme: Nako Saten, Nako Saten Color
Renk No: 9032 Kırçıllı (3 yumak), 256 Krem (2 yumak)
Şiş No: 5
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz

ÖN : 90 ilmek başlanacak. Beden boyu Otuzbeş santimetre’de ön ortadan Altı ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu Kırkbir  santimetre’e ulaştığında kol evi oyuğu için (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek kesilecek. Kol evi kesimiyle aynı anda yaka çevresinden kesimlere başlanacak. Yaka içi kesimleri Bir ilmek içerden, her Dört sırada bir, Onaltı kere bir ilmek olarak kesilecek. Beden boyu Atmışbir santimetre’de omuzlarda kalan Yirmi ilmek, (İki kere On) ilmek olarak kesilip ön parça bitirilecek.

ARKA: 90 ilmek başlanacak. Beden boyu Kırkbir santimetre’de kol evi oyuğu için (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek kesilerek örgüye devam edilecek Beden boyu Atmışbir santimetre’e ulaştığında arka yaka ortasından Onsekiz ilmek, yanlardan On’ar ilmek kesilecek. Omuzlarda kalan Yirmi ilmek de (İki kere On) ilmek olarak kesilip arka parçada bitirilecek.


bayan kadın Yarım Kollu Kemerli Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kemerli Bluz

KOL : 60 ilmek başlanacak. Üç santimetre örüldükten sonra kol üst kesimlerine başlanacak. Kesimler (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek, her Dört sırada bir (Dört kere Bir) ilmek, (Sekiz kere Bir) ilmek, (İki kere İki) ilmek olarak kesilecek. Tepede kalan Onaltı ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.

Kol Alt Bandı : Krem renk iplikle Onbeş ilmek başlanacak ve Yirmiiki santimetre örülüp kesilecek. Kolun alt kenar kısmına bu bant dikilecek. Bel Bandı Ondört ilmekle başlayıp Bir metre İki adet örülüp dikilecek.

Ön Yaka Büyük Bant : 30 ilmekten Seksendört santimetre boyunda örülecek. Bu bant yaka kenarına dikilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain