Yakalı Erkek Kazağı

Malzeme: Nako Saten
Renk No: 256 Krem (7 yumak)
Şiş No: 4
Beden: 42
Örgü Şekli: Düz

Ön ve Arka : 122 ilmek başlanacak. (İki ters, Altı düz), (İki ters, Altı düz), olarak ilmekler dizilip bu şekilde örgüye devam edilecek. Beden boyu Kırkdört santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan İki’şer ilmek kesilip diğer kesimler Bir ilmek içeriden yapılacak. Bu kesimler arka parçada toplam Otuziki tane Birer ilmek olarak örgünün düz sırasında yapılacak. Otuz. içli kesim yapılırken arka yaka ortasından Yirmiiki ilmek, yanlardan (İki kere Sekiz) ilmek kesim yapılırken yanlardaki içli kesimlere devam edilip arka parça bitirilecek. Önde toplam yirmiiki tane Bir’er ilmek içli kesim yapıldığında kalan yetmişdört ilmek, ortada İki ilmek beklemede bırakılacak şekilde, 36’şar ilmek olarak ikiye ayrılacak. Bu parçalar tekrar yanlardan Bir ilmek, içeriden karşılıklı olarak yaka içinden ve diğer yandan karşılıklı olarak her iki tarafta da çiftli kesimlere başlanacak. Her dilimde kalan Otuzaltı ilmek karşılıklı çift ilmekli kesimler yapılarak tepede İki ilmek kalana kadar kesimlere devam edilecek.


bayan kadın Yakalı Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Erkek Kazağı

KOL : 66 ilmek başlanacak. İlmekler (İki ters, Altı düz), (İki ters, Altı düz) olarak dizilip örgüye devam edilecek. Yanlardan her oniki sırada bir (Dokuz kere Bir) ilmek artış yapılıp Seksendört ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu kırkaltı santimetre’de kol üst kesimine geçilecek. Yanlardan Üç’er ilmek kesildikten sonra Bir ilmek içeriden her Dört sırada bir (Ondokuz kere Bir) ilmek içli kesim yapılacak. Tepede kırkaltı ilmek kaldığında kolun bir tarafından (Üç kere Onbir) ilmek ve (Bir kere On) ilmek düz olarak kesilirken diğer tarafta içli kesimlere devam edilerek kol bitirilecek.

YAKA : Kazak dikildikten sonra tüm yaka etrafına, ön yaka ortasındaki İki ilmek de takılarak toplam 138 ilmeğe ulaşılacak. (iki düz, iki ters) lastik olarak başlanacak. Yaka yuvarlak şişle yapılacak. Lastik yaparken ortadaki iki ilmeğin kenarlarından her düzde karşılıklı olarak (üç kere Birer) ilmek kesilerek 132 ilmeğe inilecek. Lastik sekiz sıra olunca, orta V kesimi oluşturmak için, ön ortadan her iki yandan onbeş’er ilmek düz olarak kesilip kalan 102 ilmekle lastik örgüye devam edilecek. 102 ilmeklik kısım on santimetre örüldüğünde bütün ilmekler düz olarak kesilip bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain