V Yakalı Yazlık Bluz

Malzeme: Nako Saten
Renk No: 999 Bordo (5 yumak)
Şiş No: 3.5
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz ve ajurlu

AJUR : Birinci sırada Üç düz Bir artırma, Üç düz toplama, Bir artırma yapılacak. İkinci sırada her ilmek ters örülecek. Bu şekilde otuzaltı sefer örnek tekrarlanacak.

ARKA : 110 ilmek ve ajur motifle örülmeye başlanacak. Otuzaltı kez ajur motif tekrarlandıktan sonra düz örgüye geçilecek. Beden boyu Otuzdört santimetre’de kol evi oyuğu için her iki yandan (Bir kere Dört) ilmek, (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu otuzaltı santimetre’de yaka için örgü ortadan ikiye ayrılacak. Omuzlarda onaltı ilmek kalana dek her iki yandan ayrı ayrı örülerek her İki sırada Bir ilmek eksiltilerek yaka oyuğu tamamlanacak. Omuzlarda kalan on ilmek, hepsi beraber kesilecek. Ön Arka bedenle aynı şekilde örülecek.


bayan kadınV Yakalı Yazlık Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Yazlık Bluz

KOL :  54 ilmek ve ajur motifle başlanacak. Otuzaltı sıra ajur motif yapıldıktan sonra düz örgüye geçilecek. Kol oyuğuna dek her Dört sırada bir Bir ilmek artırılır. Kol kesimi aynen ön ve arka bedenlerde olduğu gibi yapılacak. Kol boyu ellibeş santimetre’de tüm ilmekler birden kesilecek.

YAKA : Yaka etrafını tığla örülecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain