V Yakalı Mor Kazak

ARKA: 82 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip onaltı sıra lastik örüldükten sonra düz örgüye geçilirken, ara ara on ilmek kesilecek. Yetmişiki ilmek ile örgüye devam edilirken yanlardan iki ilmek içerden her dört sırada Bir (üç kere Bir’er) ilmek kesilip, sekiz sırada Bir (üç kere Bir’er) ilmek artış yapılarak, beden boyu otuzaltı santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan üç’er ilmek kesilip içli kesimlere başlanacak. Yanlardan iki ilmek içerden, her dört sırada bir dört kere Bir’er ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu ellidört santimetre’de arka yaka ortasındaki onsekiz ilmek, yanlarından (İki kere Beş)’er ilmek kesilirken, omuzlardaki ilmeklerde (İki kere Beş)’er ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: iki ayrı parça halinde kırkdört’er ilmek olarak başlanıp ilmekler İki ters Dört düz, İki ters Dört düz, İki ters şeklinde dizilip onsekiz sıra örüldükten sonra her iki parça birleştirilirken, parçaların iç kenarlarından Bir’er ilmek kesilip seksenaltı ilmeğe düşülerek örgüye devam edilecek. Beden boyu otuzsekiz santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlarından (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu kırksekiz santimetre’de ön yaka için, bedendeki ilmekler ortadan ikiye ayrılırken içteki bir ‘er ters ilmeklerin başına Bir’er ilmek artış yapılıp, sekiz santimetre daha örüldükten sonra her iki parçanın iç kısımdaki başlarında bulunan oniki’şer ilmek açığa alınıp bu ilmeklerin yanındaki ilmeklerden yaka oyuğu için (Üç kere İki) ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmeklerde (Bir kere Dokuz), (Bir kere On) ilmek olarak kesilerek bitirilecek.


bayan kadın V Yakalı Mor Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Mor Kazak

YAKA: Ön ve arka parça omuzları dikildikten sonra önlerde açıkta bırakılan 1İkişer ilmeklerin arasına, tüm yaka etrafından kırkiki ilmek takılıp atmışaltı ilmek olan yaka, yine İki ters Dört düz, İki ters Dört düz şeklinde ilmekler dizilerek oniki sıra örülüp kesilerek bitirilecek.

KOL: iki ayrı parça halinde yirmiüç’er ilmek olarak başlanıp yanlara Üç düz, içe bakan kısımlara İki ters gelecek şekilde, ara ilmekler İki ters Dört düz, İki ters Dört düz olarak dizilip, yanlardan her sekiz sırada bir oniki kere Bir’er ilmek artış yapılarak örgüye devam edilirken, bu arada örgü onsekiz sıra olduğunda, ortadaki baş ilmeklerde Bir’er ilmek kesim yapılarak iki parça birleştirilip örülmeye devam edilecek. Tüm artışlar bittiğinde, kolda atmışsekiz ilmeğe ulaşılıp kol boyu kırkaltı santimetre’de kol üst kesimleri için (Bir kere Üç),(Sekiz kere iki), (iki kere üç) ilmek kesilip, tepede kalan onsekiz ilmek kesilerek kol bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain