V Yakalı Koyu Yeşil Erkek Kazağı

ARKA: 131 ilmek başlanacak. bir ters bir düz olarak dizilip fantazi lastik olarak onaltı sıra örülüp lastik üzerinde örneğe geçerken ara ara altı ilmek kesilerek ilmekler yirmi ters Bir düz, Bir ters Bir düz, Bir ters Bir düz, onbeş ters Bir düz, Bir ters Bir düz, Bir ters Bir düz, onbeş ilmek ters şeklinde dizilerek aradaki beş ilmeklik kısımlarda fantazi lastik modele devam edilecek. Beden boyu kırkbeş santimetre’de kol evi oyuntusu için kenarlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki) ilmek kesilirken aynı zamanda kol evi oyuntusunun ilk kesim sırasında model değiştirilerek örülmeye başlanacak. Modeldeki beş’er ilmeklik fantazi lastik örgülerin arasındaki onbeş ilmeklik ters örgü olan kısımların aralarındaki beş’er ilmekler fantazi lastiğe çevrilecek. Beş ilmeklik fantazi lastiklerin üst kısmı ters örgü olup ve her altı sırada bir beş’er ilmeklik fantazi lastikler yer değiştirilerek ve bu işlem üst üste tekrarlanarak bedendeki üst model oluşturulacak. Beden boyu atmışaltı santimetre’de arka yaka ortasında yirmibir ilmek kenarlardan (İki kere Altı)’şar ilmek kesilirken,omuzlardaki ilmekler (Bir kere Onbeş),(Bir kere Onaltı) ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek.


V Yakalı Koyu Yeşil Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Yeşil Erkek Kazağı

ÖN: Arka parça gibi aynı şekilde başlanıp lastik üstünde kesimler örülerek ilmekler dizilip modelli örgüye devam edilecek. Beden boyu 45 santimetre’de kol evi oyuntusu ile beraber arka parçadaki gibi diğer modelli kısım oluşturulup kol evi kesimi bittiğinde ön aradaki bir ilmek açığa alınıp ön yanlarından bir ilmek içerden içli kesimler başlanacak. Üst üste üç kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek tekrar üst üste üç kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek ve bu şekilde devam edilecek. Omuzlarda otuzbir’er ilmek kaldığında ve beden boyu 67 santimetre’ye ulaştığında ilmekler (Bir kere Onbeş), (Bir kere Onaltı) ilmek kesilerek ön parçada bitirilecek.

KOL: 67 ilmek başlanacak, ilmekler Bir ters Bir düz olarak dizilip onaltı sıra fantazi lastik yapılır, modelli kısma geçilirken ilmekler OnBir ters Bir düz, Bir ters Bir düz, Bir ters Bir düz, OnBeş ters Bir düz, Bir ters Bir düz, Bir ters Bir düz, OnBeş ters şeklinde dizilip beş ilmeklik kısımlarda fantazi lastik model yapılacak. Bu arada kenarlardan her sekiz sırada bir artışlar yapılarak kolda doksanbir ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu elliiki santimetre’ye varıldığında kol üst kesimlerine başlanıp (Bir kere Üç),(Onİki kere İki), (iki kere üç) ilmek kesilip kalan yirmibeş ilmekde kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: Şişe yirmidört ilmek atılacak. Bir ön omuzdan yaka ortasına kadar kenardan şişe ellidokuz ilmek takılıp ön ortada açıkta bekletilen ilmek şişe alınıp omuza kadar yine yaka kenarından şişe ellidokuz ilmek takılıp şişe yirmidört ilmek atılacak. Toplam 167 ilmek olan yaka fantazi lastik olarak bir düz bir ters olarak yapılırken ortadaki Bir ilmeğin yanlardaki Bir’er ilmekler ortadaki ilmek üstte duracak şekilde üç ilmek birlikte alınıp kesilecek. Bu kesim şekli hem düzde hemde tersde tekrar edilerek ön ortadan toplam onaltı ilmek kesilip yaka on sıra olduğunda ilmekler kesilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain