V Yakalı Çizgili Erkek Kazak

Malzeme: Nako Şenet
Renk No: 517 Lacivert (6 yumak), 1986 Mavi (1 yumak), 208 Beyaz (1 yumak)
Şiş No: 5
Beden: 42
Örgü Şekli: Pirinç

ÖN : 96 ilmek lacivert iplikle (bir düz, bir ters) lastik olarak örülecek ve beş santimetre yapılacak. Lastik üzerindeki örgü pirinç olarak örülecek. Lastik üzerinde mavi ipliğe geçilirken kenarlardan bir’er ilmek artış yapılacak. Mavi iplikle sekiz sıra yapıldıktan sonra tekrar lacivert ipliğe geçilip 31 santimetre yapılacak. Daha sonra mavi iplikle sekiz sıra, lacivert iplikle iki sıra ve beyaz iplikle altı sıra yapıldıktan sonra lacivert iplikle örgüye devam edilecek. Lastik üstü 40 santimetre’de kol evi oyuğu için (Bir kere Üç) ilmek, (İki kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek kesilecek.

Lastik üstü 44 santimetre’de ön yaka kesimi örülecek. Yaka ikiye ayrıldıktan sonra yaka yanlarında üst üste Birer ilmek azaltılacak, iki sıra yapılıp yeniden üst üste Birer ilmek kesim yapılacak. Kesimler bu şekilde omuza kadar devam ederken toplam bir yaka kenarından 19 kesim örülmüş olacak. Yaka kesimleri bitip iki sıra yapıldıktan sonra omuzlarda kalan Yirmibir ilmek (üç kere yedi) ilmek olarak azalıp ön kısım bitirilecek.


V Yakalı Çizgili Erkek Kazak modelleri örnekleri çeşitleri Çizgili Erkek Kazak

Arka : 96 ilmek lacivert iplikle (bir düz, bir ters) lastik olarak başlanacak beş santimetre örüldükten sonra lastik üstünde mavi ipliğe geçilirken kenarlarda Birer ilmek artış yapılacak. Mavi iplikle sekiz sıra yapıldıktan sonra tekrar lacivert ipliğe geçilip örgüye devam edilirken ön kısımda yapılan tüm işlemler arka parçada yapılacak. Lastik üstü Atmışiki santimetre’de arka yaka kesimine başlanacak. Arka yaka ortasından Onsekiz ilmek, yanlardan da On’ar ilmek kesim yapılırken aynı anda omuzlardaki Yirmibir ilmek de (üç kere yedi) ilmek olarak kesilip arka parça bitirilecek.

Kol : 48 ilmek lacivert iplikle (bir düz, bir ters) lastik olarak başlanacak. Beş santimetre örüldükten sonra lastik üstünde mavi ipliğe geçilip sekiz sıra örülecek ve lacivert iplikle devam edilecek. Bu arada lastik üstünde her On sırada bir yanlardan Ondört kere Birer ilmek artış yapılacak. Lastik üstü 49 santimetre’de kol üst kesimlerine başlanacak. Kesimler (Bir kere Üç) ilmek, (İki kere İki) ilmek, (Üç kere Bir) ilmek, (Üç kere İki) ilmek, (Üç kere Üç) ilmek olarak kesilip tepede kalan yirmialtı ilmek de düz olarak kesilip kol bitirilecek.

Yaka : 131 ilmek (bir düz bir ters) lastik olarak başlanacak. İki sıra yapıldıktan sonra atmışaltı. ilmeğin sağ ve solundan Birer ilmek artış yapılacak. Bu artışlar her düzde dört kere tekrarlanıp toplam sekiz ilmek artış yapılmış olacak. Artışların yapıldığı kısım ön V kısmına dikilecek. Yaka lastiği onbir sıra örüldükten sonra yaka etrafına dikilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain