Uzun Örgü Tunik

ARKA: 165 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters , üç düz Üç ters olarak dizilip diagramdaki şekilde bükmeler yapılırken, kısa bükmeler 16 sırada bir, uzun bükmeler 32 sırada bir yapılarak, lastik kısmı örülecek. Lastik boyu 22 santimetre’e uluştıgında düz örügüye geçilirken ara ara 17 ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Bu arada yanlardan iki ilmek içerden her 16 sırada bir sekiz kere Bir’er ilmek kesilip bedende 132 ilmeğe düşülecek. Beden boyu 74 ı santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan dört’er ilmek kesilip, iki ilmek içerden içli kesimlere başlanıp üç ilmek birlikte alınıp kesilecek. Bu kesim şekli üst üste yedi kere tekrarlanarak, bedende 96 ilmeğe düşülecek. Beden boyu 94 santimetre’de arka yaka ortasındaki 26 ilmek, yanlarındanda 12 şer ilmek kesilirken omuzlardaki ilmeklerde (Bir kere Oniki), (Bir kere Oniki) ilmek kesilip arka parça bitirilecek.

ÖN: 87 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters olarak dizilip arka parçadaki lastik kısmında yapılan örgü tekrarlanarak örülüp lastik 22 santimetre’e ulaştığında ön tarafdaki 18 ilmeklik bant Üç düz Üç ters olarak örülmeye devam edilirken, diğer ilmeklerde ara ara dört ilmek kesilerek düz örgüye geçilecek. Arka parçada yanlarda yapılan kesimler ön paça yanında da tekrarlanarak, önde 75 ilmeğe düşülecek. Beden boyu 74 santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan dört ilmek kesilip içli kesmlere başlanacak, içli kesimler iki ilmek içerden her dört sırada bir üç ilmek birlikte alınıp kesilerek, önde toplam dört içli kesim yapılacak. Bu arada kol evi kesimine başlanan yerde, öndeki lastik kısmı çoğaltılmaya başlanıp ilmekler sıralı şekilde lastiğe dönüştürülerek, bedende ön tarafdaki lastik bant 36 ilmek olduğunda bu işlem bitirilip, beden boyu 90 santimetre’de ön yaka kesimlerine başlanacak. Yaka kenarından (Bir kere Yirmiyedi) ilmek, (Üç kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek kesilip, omuzda kalan ilmekler de (Bir kere Onbir) ilmek, (Bir kere Yirmiiki) ilmek kesilip ön parça da bitirilecek. Sağ önde lastik üzeri düz örgü 22 sıra olduğunda kenardan 10 ilmek içerden, ilk ilik açılıp diğer iliklerde her 22 sırada bir açılarak ön bantda toplam altı adet ilik açılmış olacak.


bayan kadın Uzun Örgü Tunik modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Uzun Örgü Tunik

KOL: 69 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters olarak dizilip diagramdaki şekilde sıralı bükmeler yaph larak örülüp, lastik kısmı 10 santimetre’e ulaştığında düz örgüye başlanırken ara ara dokuz ilmek kesilecek. Daha sonra örgüye devam edilip Yanlardan iki ilmek içerden her 10 sırada bir artışlar yapılarak kolda 74 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 45 santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp lkere 3,(Bir kere İki), 16 kere bir, (İki kere İki) ilmek kesilip kalan 24 ilmek de kesilecek.

ATKI: 75 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters , Üç düz Üç ters olarak dizilip ön ve arka parçanın alt etek kısmında ya. pılan sıralı bükmeler örgünün hem düz hemde ters örgü tarafında  tekrarlanarak (çift yüzde bükmeler yapılarak) örülüp örgü boyu 170 santimetre’e ulaştığında ilmekler kesilerek atkı bitirilecek.

YAKA: 99 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters dizilip 30 sıra örüldükten sonra, hırkanın yaka etrafına ilmekler dikilerek bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain