Uzun Kollu Mini Kazak

ARKA: Atmışdokuz ilmek başlanacak, ilmekler (Üç ters Üç düz), (Üç ters Üç düz) olarak dizilip on sıra lastik örülecek. Lastik üzerinde modele geçilirken ters örgü olarak onbeş ilmek örülüp, üç ilmek baklava modeli için bükülüp, kenarlardaki Bir’er ilmekler düz olarak örülürken, ortadaki ilmeklerde pirinç örgü yapılacak. Her onbeş ilmekte bir üç ilmek baklava modeli için bükülüp, arkada üç tane baklava sırası oluşturulacak. Diagram takip edilerek örgüye devam edilip, beden boyu yirmidört santimetre’de yanlardan kol evi oyuntusu için (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu kırkiki santimetre’de arka yaka ortasından onbir ilmek, yanlardanda beş’er ilmek kesilirken aynı anda, omuzlardaki ilmeklerde (Bir kere Yedi),(Bir kere Dokuz) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: Otuzdokuz ilmek başlanacak. Ön tarafa gelen altı ilmekde pirinç örgü yapılırken, diğer ilmekler lastik örgü için Üç ters, Üç düz şeklinde dizilip, lastik kısmı on sıra olduğunda modelli örgüye başlanacak. Ön kenardaki altı ilmek pirinç örgü olarak örülürken, diğer ilmeklerde onbeş  ilmek ters örülüp, üç ilmek baklava modeli için bükülüp, kalan onbeş ilmek ters örülecek. Diagram takip edilerek örgüye devam edilip, beden boyu yirmidört santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu otuzaltı santimetre’de ön yaka kenarından (Bir kere Altı), (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki) ilmek kesilip iki sıra yapıldıktan sonra omuzdaki ilmeklerde (Bir kere Yedi), (Bir kere Dokuz) ilmek kesilerek ön parçada bitirilecek. Sağ ön parçada altı ilmeklik pirinç örgü olan bantta alttan dört sıra sonra, dört ilmek içerden ilk ilik açılıp, diğer ilikler her onaltı sırada bir açılarak toplam beş adet ilik oluşturulacak,


bayan kadın Uzun Kollu Mini Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Mini Kazak

KOL: Otuzyedi ilmek başlanacak. Ters örgü olarak örgüye başlanıp, yanlardan iki ilmek içerden her oniki sırada bir artışlar yapılarak toplam kırkdokuz ilmeğe ulaşılacak, Kol boyu kırkbeş santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp, (Bir kere Üç),(Bir kere İki), (On kere bir), (Bir kere İki) ilmek kesilip, tepede kalan onbeş ilmek de kesilerek kol bitirilecek. Hırka dikildikten sonra tüm yaka etrafına çift kat iplikle tığlama yapılarak hırka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain