Tomurcuk Örnekli Pembe Hırka

Malzeme: Nako Lotus
Renk No: 5806 Pembe (5 yumak)
Şiş No: 5
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz ve haraşo

ALT KISIM : 56 ilmek örülecek. Yanlardaki beş’er ilmek (üç düz, iki ters) olarak; ortadaki 46 ilmek iki diş haraşo örüldükten sonra 46 ilmek düz örgü olarak devam edecek. Bu parça 89 santimetre yapıldıktan sonra alt kısımda başlanan şekilde 46 ilmeklik kısım iki diş haraşo örülerek bitirilecek. Tamamı 91 santimetre boyunda yapılan parçaya 170 ilmek takılacak. Beden örgüsünün her iki yamna oniki’şer ilmek (iki düz, iki ters) lastik olarak dizilip kalan 146 ilmek düz örgü olarak devam edecek. 170 ilmek on sıra örüldükten sonra kol evi kesimi için beden üç parçaya bölünecek. Kırkiki ilmek örülüp altı ilmek kesilecek,

Yetmişdört ilmek örülüp altı ilmek kesilecek ve kalan Kırkiki ilmek örülecek. Ortalarda kesilen altı’şar ilmeğin yanlarından iki ilmek içeriden, dört sırada bir iki kere çift ilmekli kesim yapılacak. 170 ilmek takılan yerden, Yirmibir santimetre yukarıda kenarlardan ön yaka oyuntuları için (Bir kere Beş) ilmek, (Bir kere Dört) ilmek, (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek kesilecek. Ön omuzlarda kalan Yirmiiki ilmek de (Bir kere Sekiz) ilmek, (İki kere Yedi) ilmek olarak kesilerek ön parçalar bitirilecek. 170 ilmek takılan yerden Yirmialtı santimetre yukarıda arka yaka için ortadan On ilmek, yanlardan (Bir kere Altı) ilmek kesilip omuzlardan (Bir kere Sekiz) ilmek, (İki kere Yedi) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.


bayan kadın Tomurcuk Örnekli Pembe Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Tomurcuk Örnekli Pembe Hırka

KOL : 50 ilmek (İki düz, iki ters) lastik olarak sekiz santimetre örülecek. Her On sırada bir yanlardan (sekiz kere bir) ilmek artış yapılarak lastik üstü Otuzyedi santimetre’de kol üst kesimine geçilecek. Kolda kenarlardan üç’er ilmek kesildikten sonra iki ilmek içeriden sekiz kere çiftli ilmek kesilerek Yirmisekiz ilmeğe ulaşılacak. Daha sonra (İki kere Dört) ilmek kesilip tepede kalan Oniki ilmek düz olarak kesilip kol bitirilecek.

BANT : Göğüs bölümünde yan olarak devam eden kısma dört ilmek takılacak. Bu ilmekler kırk santimetre olana kadar yapılıp bitirilecek.

YAKA : Tüm yaka çevresinde yetmişaltı ilmek takılarak üç diş haraşo yapılıp ilmekler kesilerek tamamlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain