Tığ İşlemeli Bolero

ARKA: 58 ilmek başlanacak. Haroşa olarak örgüye devam edilirken yanlardan iki ilmek, içerden her 12 sırada bir üç kere Ter ilmek kesilip, her 12 sırada üç kere Bir’er ilmek artış yapılacak. Beden boyu 32 santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu 52 santimetre’de arka yaka ortasında 10 ilmek yanlarından da beş’er ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmeklerde (Bir kere Altı), (Bir kere Yedi) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: Yedi ilmek başlanacak. Haroşa olarak örgüye devam edilirken ön kenara gelen kısımda iki ilmek içerden artışlara başlanıp üst üste üç kere Ter ilmek artış yapılacak. İki sıra örüldükten sonra tekrar üç kere üst üste Ter ilmek artış yapılıp iki sıra örülecek. Artışlara bu şekilde devam edilirken diğer yanda arka parçada yapılan sıralı kesim ve artışlar tekrarlanarak örgüye devam1 edilecek. Beden boyu 32 santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Üç),(Bir kere İki),(Bir kere Bir) ilmek kesilecek. Ön parçada 34 ilmeğe ulaşıldığında ön taraftaki artışlar bitirilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu 47 santimetre’de ön yaka kenarından (Bir kere Onüç), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip omuzda kalan ilmekler de (Bir kere Altı) ve (Bir kere Yedi) ilmek kesilerek ön parça bitirilecek. Sağ önde beden boyu 43 santimetre’ye ulaştığında dört ilmek içerden bir adet ilik açılacak,


bayan kadın Tığ İşlemeli Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Tığ İşlemeli Bolero

KOL: 32 ilmek başlanacak. Haroşa olarak örgüye devam edilirken yanlardan iki ilmek içerden her dokuz diş haroşada bir, artış yapılarak kolda 42 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu kırkbeş santimetre’ye ulaştığında kol üst kesimlerine başlanıp (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip iki sıra örülecek. (İki kere Bir) ilmek kesilip iki sıra örülecek ve kesimlere bu şekilde devam edilip tepede 14 ilmek kaldığında (Bir kere İki) ilmek kesilip kalan 10 ilmekte kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: Ön kenardaki yakada yapılan 13 ilmeklik kesimin dibinden başlayacak. Diğer 13 ilmekler kesim başına kadar tüm yaka etrafından şişe 49 ilmek takılıp haroşa olarak 11 diş örülüp ilmekler kesilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain