Tığ İle Örülen Ebruli Renk Kız Çocuk Hırka Modeli

Malzeme: aşkım
renk no: 20140 (4 yumak)
Tığ no: 4
Örgü şekli: trabzan zincir sık iğne
Aksesuar: 1 adet düğme

YAPILIŞI
ARKA: 70 adet zincir çekilir, diyagramdaki model uygulanır, beden boyu 29 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 1 er trabzan eksiltilir. beden boyu 37 cm de bitirilir.

Tığ İle Örülen Ebruli Renk Kız Çocuk Hırka Modeli yapılışı anlatımlı örgü modelleri
ÖN: 36 adet zincir çekilir, diyagramdaki model uygulanır, beden boyu 29 cm örülüp kol evi için arka bedne deki kesim işlemi uygulanır. beden boyu 37 cm örülüp bitirilir. diğer ön parçada aynı şekilde örülür.
KOLLAR: 42 zincir çekilir diyagramdaki model uygulanır, 2 cm arayla her iki taraftan 1 er trabzan artış yapılır. kol boyu 21 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 1 er trabzan eksiltilir. kol boyu 28 cm örülüp bitirilir. diğer kol da aynı şekilde örülür.
YAKA: Kollar ve beden dikildikten sonra roba kısmında her trabzan üzerine 1 er trabzan yapılarak 1 sıra örülür. sonraki 2 sırada 6 trabzan arayla 1 er trabzan eksilterek roba kavisi yapılır. 2 sıra sık iğne yapılarak bitirilir.
Ön ortası etek uçalrı kol uçları ve yaka etrafına aynı yere batılarak 1 trabzan 1 zincir 1 trabzan 1 zincir .. şeklinde 6 adet trabzan yapılır. 1 cm atlanarak 1 sık iğne yapılır. 1 cm atlanarak aynı yere batılır. işlemler tekrarlanıp oya yapılır.

şemalı örgü modelleri kız çocuk hırka örnekleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain