Siyah Dantel Bolero

Malzeme: Nako Şenet

Renk No: 217 Siyah (3 yumak)

Şiş No: 4.5

Tığ No: 1

Beden: 38

Örgü Şekli: Düz

ARKA : 98 ilmek örülecek. (İki düz, Bir ters) lastik olarak Dört sıra yapılacak. Lastik üstü Dört santimetre düz yapıldıktan sonra kol evi kesimine başlanacak. Kesimler (Bir kere Dört) ilmek, (Üç kere Bir) ilmek olarak örülerek modele devam edilecek. Beden boyu lastik üstü Ondokuz  santimetre olunca arka yaka kesimi için ortadan otuz ilmek, kenarlarda (İki kere İki) ilmek kesilecek. Omuzlarda kalan yirmiüç ilmek de düz olarak kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN : 14 ilmek başlanacak (İki düz,Bir ters) lastik olarak Dört sıra örülecek. Lastik üstü Dört sıra düz örüldükten sonra yaka içine bakan kenardan artışlara başlanacak. Bu artışlardan her dört sırada bir, onaltı kere Birer ilmek olarak yapılacak. Bu arada lastik üstü Dört santimetre’de kol evi oyuğu için (Bir kere Dört) ilmek, (Üç kere Bir) ilmek kesilecek. Artışlar bitip beden boyu lastik üstü yirmidört santimetre olunca Yirmiüç ilmek düz olarak kesilerek ön parça bitirilecek. Yaka kenarı tığ işi şemada gösterilen şekilde yapılacak.


bayan kadın Siyah Dantel Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Siyah Dantel Bolero

KOL : 47 ilmek başlanacak (İki düz, İki ters) lastik olarak Sekiz sıra örülecek. Lastik üstü düz örgüye geçerken ara ara toplam Beş ilmek artış yapılacak. Daha sonra her On sırada bir Onbir kere Birer ilmek artış yapılarak lastik üstü Otuzdokuz santimetre’de kol üst kesimlerine geçilecek. Artışlar İki ilmek içeriden yapılacak. Kol üst kesimleri (Bir kere Üç) ilmek, (Onsekiz kere Bir) ilmek, (İki kere İki) ilmek olarak kesilip tepede kalan Yirmidört ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek. Yaka çevresi tığ işi şemada gösterilen şekilde örülecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain