Simli Bluz ve Şal

Malzeme: Nako Kid Mohair
Renk No: 6326 Petrol (4 yumak)
Şiş No: 8
Beden: 38
Ögü Şekli: Ajur
BLUZ ÖN : 54 ilmek başlanacak ve diagramdaki şekilde ilmekler dizilecek. Beden boyu Otuzdört santimetre olduğunda kol evi oyuğu için kenarlarda (Bir kere Dört) ilmek, (Dört kere Bir) ilmek kesilerek modele devam edilecek. Örgü boyu 36 santimetre olduğunda beden ilmekleri yaka kesimi için aradan ikiye bölünüp iç yakadan her sırada (On kere Bir) ilmek kesilerek omuza çıkılacak. Omuzlarda kalan dokuz ilmek de gidiş geliş örüldükten sonra düz olarak kesilip ön parça tamamlanacak.

Bluz Arka : 54 ilmek başlanacak ve diagramdaki şekilde ilmekler dizilecek. Beden boyu 34 santimetrede kol evi oyuğu için (Bir kere Dört) ilmek, (Dört kere Bir) ilmek azaltılarak modele devam edilecek. Örgü boyu 52 santimetre olduğunda arka aradan yirmi ilmek kesilip omuzlarda kalan dokuz ilmek gidiş geliş yapılıp düz olarak kesilerek arka parçada tamamlanacak.


bayan kadın Simli Bluz ve Şal modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Simli Bluz ve Şal

Şal : Altı ilmek olarak başlanacak ve bluzdaki ajurlu örgü şekli şalda da aynı şekilde örülecek. Kenarlarda her sırada Birer ilmek artış yapılarak 162 ilmeğe ulaşılacak. Bluzun etek, yaka ve kol çevresinde, şalın tüm etrafına, şal ve bluzun yapıldığı ipliğin içine ince floş iplik karıştırılarak tığ işi yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain