Saç Örgü Desenli Fermuarlı Hırka

Malzeme: Nako Rekor (çift kat) Renk No: 193 Gri (8 yumak)
Şiş No: 6
Beden: 42
Örgü Şekli: Düz
Aksesuar: 70 santimetre’lik çift taraflı fermuar

ARKA : 106 ilmek başlanacak. (iki düz, iki ters) lastik olarak altı santimetre örüldükten sonra lastik üstünde ara ara toplam sekiz ilmek kesilip 98 ilmekle düz örgüye devam edilecek. Lastik üstü otuzsekiz santimetre’de kol evi kesimine geçilecek. Yanlardan (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Lastik üstü atmış santimetre’de arka yaka oyuntusu için ortadan ondört ilmek, yanlardan (Bir kere Dokuz) ilmek kesilirken aynı anda omuzlarda (üç kere sekiz) ilmek olarak kesilip arka parça bitirilecek.

SOL ÖN : 58 ilmek başlanacak. (iki düz, iki) ters lastik olarak altı santimetre örüldükten sonra lastik üstünde ara ara dört ilmek artış yapılırken ilmekler (On düz, iki ters), (Ondört düz, iki ters), (On düz, iki ters) (Ondört düz, iki ters), (iki düz, iki ters), iki düz olarak dizilecek. Ondört ilmek düzlere her Onaltı sırada bir saç örgüsü yapılarak örgüye devam edilecek. Lastik üstü Otuzsekiz santimetre’de kol evi oyuğu için (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek kesilecek. Lastik üstü Ellidört santimetre’de ön yaka oyuntusuna başlanacak. Kesimler (Bir kere Altı) ilmek, (Bir kere Dört) ilmek, (İki kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek olarak yapıldıktan sonra ön omuzda bırakılan Otuzdört ilmek (Bir kere onaltı) ilmek, (İki kere Dokuz) ilmek olarak kesilerek ön parçada bitirilecek.


Saç Örgü Desenli Fermuarlı Hırka modelleri örnekleri çeşitleri Desenli Fermuarlı Hırka

Not: On omuza saç örgüsü denk olduğunda dikişte potluk olmaması için ön ve arka omuz kesimleri farklı ilmek sayılarında yapılmıştır. Sağ ön İlmekler sol önün simetrik şeklinde düzenlenip aynı şekilde örülecek.

KOL: 50 İlmek başlanacak. iki düz, iki ters lastik olarak altı santimetre örüldükten sonra lastik üstünde her on sırada bir sekiz kere Birer ilmek artış yapılacak. Atmışaltı ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu lastik üstü kırk santimetre’de kol üst kesimlerine geçilecek. Kesimler her iki taraftan (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Onbir kere Bir) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Üç kere Üç) ilmek olarak yapılıp tepede kalan onbir ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.

YAKA : 98 ilmek başlanacak. (iki düz, iki ters) lastik olarak Onüç santimetre örülüp yaka ikiye katlanarak hırkanın yaka kenarına dikilecek. Dikişler yapıldıktan sonra öne fermuar dikilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain