Ponponlu Bere

BERE:  şeklide ara ilmekler 10 düz 10 ters, 10 düz 10 ters şeklinde dizilip dört sıra örüldükten sonra 10 düz ilmekler beş’erli olarak122 ilmek başlanacak, ilmekler yanlara Altı ters gelecek birbiriyle bükülüp her 12 sırada bir bükümler yapılmaya devam edilecek.

Örgüde dört’üncü büküm yapılırken düz ilmeklerin yanındaki ters ilmekler de Bir’er ilmek kesilip her dört sırada bir çift taraflı kesimlere devam edilerek aradaki tersler iki ilmeğe düşülecek.

Son büküm yapılırken bükümlerdeki düz ilmeklerde her iki ilmek birlikten alınıp kesilerek düz ilmekler beş ilmeğe düşülecek.

Son sırada düzlerde ve ter slerde her iki ilmek birlikte alınıp kesilerek düzler üç ilmeğe, tersler bir ilmeğe, düşülüp kalan 27 ilmek içinden ip geçirilerek berenin üst kısmı bitirilecek.


bayan kadın Ponponlu Bere modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Ponponlu Bere

BANT: 28 ilmek başlanacak, ilmekler İki ters Beş düz, İki ters 10 düz, İki ters Beş düz, İki ters olarak dizilip ortadaki 10 düzlerde her 12 sırada bir bükümler yapılarak toplam 12 büküm oluşturulacak, ilmekler kesilip bu bant berenin alt kısmına dikiliecek. Berenin tepesine ponpon yapılıp takılarak bere bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain