Pirinç Örgülü Boğazlı Kazak

ÖN-ARKA: 110 ilmek başlanacak, ilmekler bir yana Dört ters diğer yana Dört düz gelecek şeklide ara ilmekler Üç düz Üç ters , Üç düz Üç ters olarak dizilip düzden örülürken başdaki Dört düzün üzerine Üç düz olarak başlanıp Üç ters Üç düz şeklinde ilmekler yapılıp model yapılırken her düzde Bir’er ilmek kaydırılarak örülecek. Beden boyu atmışdört santimetre’de arka yaka ortasından yirmialtı ilmek yanlarından da oniki’şer ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmekler de üç kere on ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek. Ön parada arka parça gibi aynı şekilde başlanıp modellli örgü örülecek. Beden boyu ellialtı santimetre’de ön yaka ortasından onsekiz ilmek yanlarındanda (bir kere dört), (İki kere Üç), (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu atmışdört santimetre’de omuzlarda kalan ilmeklerde üç kere 10 ilmek olarak kesilerek ön parçada bitirilecek.


bayan kadın Pirinç Örgülü Boğazlı Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Boğazlı Kazak

KOL: Ellisekiz ilmek başlanacak. Ön ve arka parçadaki gibi ilmekler dizilip modelli örgü yapılırken bu arada kenarlardan her sekiz sırada bir artışlar yapılarak kolda seksensekiz ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu ellibeş santimetre’de bütün ilmekler kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 122 ilmek başlanacak. Bedendeki şekilde ilmekler dizilip modelli örgü uygulanarak örülecek. Örgü yirmiyedi santimetre’ye ulaştığında ilmekler tüm yaka etrafına dikilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain