Pirinç Modelli Kız Çocuk Hırka Örneği

Malzeme: Askım
Renk no: 20119-5 yumak
Şiş no: 4,5+
Tığ no: 4,5
Örgü şekli: düz örgü ters örgü tekli pirinç zincir
Aksesuar: 1 adet çıtçıt

Pirinç Modelli Kız Çocuk Hırka Örneği açıklamalı anlatımı

YAPILIŞI
ARKA: 66 ilmek başlanarak 4 cm pirinç örülüp düz örgüye geçilir. beden boyu 35 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3 defa 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilip 54 ilmeğe düşülür. beden boyu 55 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve 18 ilmek bir defada aynı sırada omuzlarda kalan 18 er ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN: 25 ilmek başlanır ön ortasından başlanarak ilmekler 25 ilmek pirinç 10 ilmek düz şeklinde dizilir. beden boyu 35 cm örülerek kol evi için bir taraftan 4 defa 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilip 27 ilmeğe düşülür. beden boyu 36 cm olduğunda yaka için ön ortasından 7 defa 7sıra arayla 1 er ilmek artırılır. beden boyu 55 cm örülüp, ön ortasındaki 17 ilmek bekletilir. Kalan 17 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. bekletilen 17 ilmek yaka için 8 cm daha örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. sağ ön üzerine 10 ar cm 5 adet zincir çekilerek yaka süsü yapılır. diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR: 50 ilmek başlanarak 5 sıra düz 1 sıra ters 9 sıra düz örülür. sonraki sırada örgünün arka tarafından ters örülen sıradan şişe bir ilmek alınır, alınan 2 ilmekle beraber alınarak kesilir. bu işlem bütün ilmeklere uygulanır. kol boyunca bu işlemler aynı sıralama ile yapılır.  kol boyu 10 cm örülerek kol evi için ön bedene dikilen taraftan 4 defa 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir, arka bedene gelen taraftan 3 defa 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir. kol boyu 23 cm de kalan 36 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

HAZIRLANIŞI: Omuzlar dikildikten sonra kollar dikilir, yan dikişleri yapılır. Yaka için örülen 8 er cm arka ortasına yerleştirilerek dikilir.

Pirinç Modelli Kız Çocuk Hırka Örneği şemalı anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain