Nako Vizon Erkek Kazağı

ARKA: 114 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak yapılıp beden boyu 69 santimetre’de arka yaka çevresinden Otuz ilmek kenarlardan Onikişer ilmek kesilecek. Aynı anda omuzlardaki ilmeklerde üç kere On ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: 114 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak yapılıp beden boyu elliiki santimetre’de ön yaka arasında yirmidört ilmek kenarlardan da (Bir kere Beş), (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 69 santimetre’de omuzlarda kalan 30 ilmeklerde üç kere On ilmek olarak kesilerek ön parça da bitirilecek.

KOL: 60 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak modele devam edilirken kenarlardan iki ilmek içerden artışlara başlanıp her sekiz sırada bir artış yapılarak kolda doksaniki ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 60 santimetre’ye ulaştığında bütün ilmekler kesilerek kol bitirilecek.


Nako Vizon Erkek Kazağı  modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazağı

YAKA: 173 ilmek başlanacak. Kenarlardan Dört düz gelecek şekilde ara ilmekler Üç ters Üç düz, Üç ters Üç düz, Üç ters şeklinde dizilip lastik olarak otuziki sıra örülecek. Hemen sonra kenarlardan (Bir kere Üç), ondört kere dört ilmek kesilip tepede kalan 55 ilmek de kesilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain