Nako Ankara Tiftik Kazak

ARKA: 90 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip yirmi sıra lastik yapılacak. Lastik üzerinde düz modele geçilirken ara ara iki ilmek kesilerek modele seksensekiz ilmek devam edilir. Kenarlardan iki ilmek içerden her yirmidört sırada bir üç kere Ter ilmek artış yapılarak, 94 ilmeğe ulaşılacak. Beden boyu kırküç santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu atmışbir santimetre’de arka yaka ortasından yirmisekiz ilmek kesilir, yanlarından On’ar ilmek kesilirken, omuzlarda kalan ilmekler, (İki kere Altı) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: Ön parçada arka parça gibi başlanıp arkada yapılan sıralı işlemler tekrarlanarak örülürken, beden boyu yirmibeş santimetre’de ön ortadan on ilmek kesilip ön parça iki ayrı parçaya ayrılarak yaka kesimlerine başlanacak. Her iki parçanın iç kısma bakan taraflarından bir ilmek içerden, içli kesimlere başlanıp kol evine kadar olan kısımda kesimler, her dört sırada bir onbir kere Bir’er ilmek olarak kesilip, kol evi kesimleri ile birlikte yine yaka tarafında, her altı sırada bir sekiz kere bir ‘er ilmek kesilerek örgüye devam edilirken, bu arada lastik üzerinde arka parçada yapılan kesim ve artışlar tekrarlanacak. Beden boyu 43 santimetre’de kol evi oyuntusu için kenarlardan (Bir kere Dört),(Bir kere Üç),(Bir kere İki),(İki kere Bir) ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Beden boyu 62 santimetre’de ön parçanın her iki tarafında kalan 12şer ilmekler omuz için, (İki kere Altı) ilmek kesilerek ön parça da bitirilecek.


bayan kadın Nako Ankara Tiftik Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Nako Ankara Tiftik Kazak

KOL: 50 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip, yirmiiki sıra lastik örüldükten sonra, düz örgüye geçilip kenarlardan iki ilmek içerden her on sırada bir artış yapılarak kolda 64 ilmeğe ulaşılacak. Tüm kol boyu 44 santimetre’ye ulaştığında kol üst kesimlerine başlanıp, (bir kere üç), (bir kere iki), (14 kere bir),(Bir kere İki),(Bir kere Üç) ilmek kesilip, tepede kalan 16 ilmek de kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 203 ilmek başlanacak, ilmekler kenarlara İki düz gelecek şekilde ara ilmekler Bir ters Bir düz, Bir ters olarak dizilerek yirmi sıra yapılıp kesimlere başlanacak. Yanlardan yirmibeş kere üst üste İkişer ilmek kesilip, tepede kalan 103 ilmek de kesilerek yaka bitirilecek. Kazak dikildikten sonra, tüm yaka çevresine yerleştirip dikilerek kazak bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain