Kemerli V Yakalı Bluz

Malzeme: Nako Saten (çift kat)

Renk No: 1175 Kırmızı (8 yumak)

Şiş No: 6

Beden: 38

Örgü Şekli: Motifli

ARKA : 73 ilmek başlanacak. Kenarlarda İki’şer ters ilmek olacak şekilde ilmekler ondört model olarak dizilecek. Beden boyu Kırksekiz santimetre olana kadar örülecek. Arka yaka ortasından Otuz ilmek kesilip omuzlarda kalan Yirmibir ilmek, gidiş geliş yapıldıktan sonra düz olarak kesilecek.

ÖN : 62 ilmek başlanacak. Yanlarda ön yaka kenarında Bir ters, diğer yanda İki ters ilmek olacak şekilde ilmekler Oniki model olarak dizilecek. Ön yaka çevresinde Yedi model devam ederken kalan Beş model her düzde çiftli iç kesimler örülerek ön parçada Yedi model kalana kadar devam edilecek. Beden boyu Elli santimetre olunca kalan Otuzyedi ilmeğin Yirmibir ilmeği omuz olarak kesilip kalan Onaltı ilmek arka kenarına dikilecek şekilde Yedi santimetre daha örülerek bitirilecek.


bayan kadın Kemerli V Yakalı Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan V Yakalı Bluz

KOL : 47 ilmek başlanacak. Yanlarda dört’er ilmek ters yapılırken kalan ilmekler sekiz model olacak şekilde dizilecek. Örgüye başlandıktan sonra kenarlarda (İki kere Birer) ilmek kesim yapılacak. Daha sonra her (Dört sırada Bir), (Beş kere Bir’er) ilmek artış yapılarak Elliüç ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu Elli santimetre olduğunda kol üst kesimine başlanacak. Kesimler yanlardan (İki kere On) ilmek, (Bir kere Onüç) ilmek olarak kesilip kol bitirilecek. Toka Bantları Altı ilmekten modelli olarak onbeş santimetre örülecek. Bu bantların arasına metal toka yerleştirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain