Kemerli Bordo Hırka

ARKA: 99 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters olarak dizilerek On sıra lastik yapıldıktan sonra, düz örgüye geçilirken ara ara dört ilmek kesilip, 95 ilmekle örgüye devam edilip, kenarlardan iki ilmek içerden her yirmi sırada bir altı kere Bir’er ilmek kesilip, son kesim üzerine beş sıra yapıldıktan sonra, her On sırada bir dört kere Bir’er ilmek artış örülerek bedende 91 ilmeğe varılacak. Beden boyu santimetre’de kol evi çevresi için kenarlardan (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 94 santimetre’de arka yaka ortasından 19 ilmek, yanlarından da 10’ar ilmek kesilip, omuzlar (İki kere Dokuz) ilmek kesilerek arka parça tamamlanacak.

ÖN: 48 ilmek başlanacak, ilmekler ön kenara Üç ters gelecek şekilde Üç düz Üç ters olarak dizilip, On sıra lastik örülecek. Lastik üzerinde düz örgüye geçilirken, ortadan bir ilmek kesilip, örgüye devam edilecek ve yandan her Yirmi sırada bir altı kere Bir’er ilmek kesilip, altı sıra yapılacak ve her On sıra bir dört kere bir ‘er ilmek artış yapılacak. Bu arada beden boyu Atmışsekiz santimetre’de ön yaka kesimlerine başlanıp ön kenarda bir ilmek içerden, üst üste üç kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek. Tekrar üst üste üç kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek ve kesimlere bu şekilde devam edilecek. Beden boyu yetmişaltı santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip, beden boyu 95 santimetre’de omuz için ilmekler (İki kere Dokuz) ilmek kesilerek ön parça da bitirilecek.


bayan kadın Kemerli Bordo Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kemerli Bordo Hırka

KOL: Kırkbeş ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Üç ters olarak dizilip Yirmi sıra lastik örüldükten sonra düz örgüye başlanırken, kenarlardan iki ilmek içerden her sekiz sırada bir artışlar yapılarak kolda 61 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp (Bir kere Üç), (sekiz kere iki), (Bir kere Üç) ilmek kesilip kalan onyedi ilmek de kesilerek kol bitirilecek.

ÖN LASTİK BANT: Alt eteklerden başlanıp yaka ucuna kadar tüm kenardan 158 ilmek şişe takılacak. Alt etek ucuna Dört düz gelecek şekilde, ara ilmekler Üç ters Üç düz olarak dizilip, üst yaka kısmındaki kırkiki ilmekte her altı ilmek örülüp geri dönüş yapılarak ve bu yedi kere tekrarlanacak. Yaka üstündeki yükseklik oluşturulup daha sonra diğer ilmekler örülmeye başlanacak. Üst kısımdaki örgü yirmidört sıra, alt kısımdaki örgü on sıra olduğunda, ilmekler kesilerek bant bitirilecek. Sağ öndeki bant da aynı şekilde başlanıp, sıralı işlemler tekrarlanarak örülüp alt kısımdaki örgü dört sıra olduğunda, aşağıdan atmış ilmek örülüp ilk ilik açılacak. Diğer iliklerde her yirmidört ilmekde bir açılarak, toplam üç tane ilik yapılmış olacak. Bu banttaki örgüde diğer bant sırasına ulaştığında ilmekler kesilerek bitirilecek.

YAKA: Bir öndeki yaka uzantısından diğer ön yaka uzantısı kadar tüm yaka etrafından, seksenaltı ilmek şişe takılıp yanlara Dört düz gelecek şekilde ara ilmekler Üç ters Üç düz olarak dizilip, yirmialtı sırayapıldıktan sonra ilmekler kesilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain