Kare Yakalı Bluz

Malzeme: Nako Rekor
Renk No. 217 Siyah (4 yumak)
Şiş No: 4
Tığ No: 2
Beden: 38
Örgü Şekli: Tığ işi (1 No’lu diagram takip edilecek)

ARKA : Dört no’lu şişle 98 ilmek atılacak. Hemen sonra İki no’lu tığla tığ işi modele devam edilecek Altı sıra yapıldıktan sonra kenarlarda kesimlere geçilecek. Her İki sırada bir altı kere kesim yapılacak. Kesimlerin üzerine İki sıra yapıldıktan sonra artışlara başlanacak, ilk artışların üzerine Dört sırada bir Altı kere artış yapıldıktan sonra beden boyu otuzsekiz santimetre’de kol evi oyuğu için yanlardan (Bir kere Altı) ilmek, (Bir kere Dört) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek kesim yapılacak. Kesimlerin üzerine ondört sıra yapıldıktan sonra arka yaka ortasında kalan otuzaltı ilmek yapılmazken, yanlarda omuzlar için ayrılan yirmibir ilmek iki sıra yapıldıktan sonra arka parça tamamlanacak.

ÖN : Dört no’lu şişe doksansekiz ilmek atılacak, hemen sonra tığ ile tığ işi modele geçilecek. Beden boyu otuzbeş santimetre olana kadar arka parçada yapılan tüm işlemler sıralı şekilde önde de örülecek. On parçada örgü üzerine delikli model diagrama bakılarak konulacak. Kol evi kesimine varıldığında arka parçada kol evinde kesilen ilmekler önde de kesilecek ve diagram takip edilerek omuzlara kadar çıkılıp arka parçanın omuz kesim sırasında ön omuzlar kesilerek bitirilecek.


bayan kadın Kare Yakalı Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kare Yakalı Bluz

KOL : Dört no’lu şişe 64 ilmek çoğalacak, hemen sonra tığ ile tığ işi modele geçilecek. Dört sıra yapıldıktan sonra kenarlarda Birer ilmek kesim yapılacak. Hemen sonra Beş sıra örülüp Birer ilmek azaltılacak. Son kesim üzerine Bir sıra örülüp diagramdaki delikli model konulacak. Model bittiğinde yanlardan Birer ilmek artış yapılıp on sıra yapılacak. Tekrar Birer ilmek artış örülecek, üzerine İki sıra yapıldıktan sonra kol üst kesimlerine başlanacak. Kesimler (Bir kere Beş) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek, İki sırada bir (Dört kere Bir) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Üç kere Üç) ilmek kesilip tepede kalan onaltı ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.

BERE : Dört no’lu şişe 112 ilmek atılacak ve İki no’lu tığla tığ işine başlanacak. İki sıra dolgu, İki sıra delik işi örüldükten sonra toplam ondört sıra olunca üst bölümlere başlanacak, ilk sırada on ilmekde bir Dokuz tane ilmek kesilecek, ikinci sırada Sekiz ilmekde bir on tane ilmek kesilecek, üçüncü sırada Dört ilmekde bir onbeş tane ilmek kesilecek, dördüncü sırada İki ilmekde bir onsekiz tane ilmek kesilecek, beşinci sırada bir Bir ilmek örülüp Bir ilmek kesim yapılarak ondokuz ilmek daha kesilecek. Altına sırada her iki ilmek birlikte alınıp kesilerek tepede kalan Altı ilmekte bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain