Geniş Yakalı Mavi Bluz

Malzeme: Nako Saten
Renk No: 235 Turkuaz (5 yumak)
Şiş No: 3.5, 5, 6 şiş ve 3.5, 6 numara misinalı şiş
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz
Ön ve Arka : 70 ilmek başlanacak Örgünün bir sırası 3.5 no’lu şişle, bir sırası beş no’lu şişle (sürekli şişler değiştirilerek) örülecek Beden boyu Otuziki santimetre’e ulaştığında yanlardan üç’er ilmek kesilecek.

Daha sonra her dört sırada bir Birer ilmek kesilerek tepede kırkiki ilmek kalana kadar bu kesimlere devam edilecek. Ön ve arka bedenler kırkiki ilmek olduğunda her iki parça da şişte bekletilecek.

Kol : 50 ilmek başlanacak ve bedende yapılan şiş değiştirmeli örgü kolda da aynı şekilde uygulanacak. Kol boyu otuzsekiz santimetre olduğunda yanlardan üç’er ilmek kesilip daha sonra her dört sırada bir yanlardan Birer ilmek kesilerek tepede yirmiiki ilmek kalana kadar kesime devam edilecek. Yirmiiki ilmek şişte bekletilecek.


bayan kadın Geniş Yakalı Mavi Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Yakalı Mavi Bluz

3.5 no’lu yuvarlak şişe yirmiiki ilmeklik kol, kırkiki ilmeklik arka, yirmiiki ilmeklik kol, kırkiki ilmeklik ön takılarak 3,5 no’lu ve altı nolu şiş kullanılarak bedende örülen şekilde yaka yüksekliği otuzdört santimetre olana kadar örülüp altı no’lu şişle kesilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain