Fırfırlı Kız Çocuk Örgü Hırka Modeli

Malzeme: süper saf yün
Renk no: 569 (3 yumak)
Şiş no: 4
Tığ no: 4
Örgü şekli: düz örgü ters örgü sık iğne zincir trabzan
Aksesuar: kordon

YAPILIŞI
ARKA: 92 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. beden boyu 19 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1+1 ilmek kesilir. beden boyu 32 cm olduğunda omuzlar için her iki taraftan 24 er ilmek 3 aşamada sonraki sırada ortada kalan 22 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Fırfırlı Kız Çocuk Örgü Hırka Modeli anlatımlı yapılışı

ÖN: 5 ilmek başlanarak düz örgüye geçilir. ön ortasından her sırada 18 defa 2 şer ilmek artış yapılarak 41 ilmeğe ulaşılır. 8 sıra düz örülüp, ön ortasından 4 sıra arayla 6 defa 1 er ilmek kesilir. beden boyu 19 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 4+3+2+1+1 ilmek kesilir. beden boyu 32 cm de omuzda kalan 24 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. diğer ön parçada aynı şekilde örülür.

KOLLAR: 45 ilmek başlanarak düz örgüye geçilir. kol boyu 12 cm örülerek her iki taraftan 2 sıra arayla 3 defa 1 er ilmek artış yapılarak 51 ilmeğe ulaşılır. kol boyu 19 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+16 defa 1 er ilmek kesilir. kol boyu 32 cm de kalan 9 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. diğer kol da aynı şekilde örülür.

Omuzlar ve yanlar dikildikten sonra yaka, ön ortası arka etek ucu ve ön etek ucu etrafına 7 cm diyagramdaki model uygulanarak bitirilir. Aynı işlem kol ucuna 9 cm uygulanır.

ÇİÇEK MOTİFİ:
1. sıra 8 zincir çekilerek birleştirilir. içine 10 adet trabzan doldurulur.
2. sıra trabzanların arkasından çiçek ortasındaki halkaya 3 zincir çekilir. 2 trabzan atlanır, 1 sık iğne yapılır, 3 zincir çekilir, 2 trabzan atlanır.
3. sıra 3 zincirlerin içine 1 sık iğne 3 trabzan 1 sık iğne yapılarak çiçek tamamlanır. kordonların bir ucuna eklenir. kordonların diğer uçları ön ortasına eklenerek bitirilir.

KORDON YAPILIŞI: 60 ilmek başlanır, 2 sıra düz örülüp bitirilir. 2 adet yapılır.

Fırfırlı Kız Çocuk Örgü Hırka Modeli şemalı anlatımlı yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain