Ebruli Yazlık Bayan Bluz

SAĞ ÖN: Yetmişbir ilmek başlanacak, ilmekler ön kenara Üç düz gelecek şekilde diğer ilmekler İki ters İki düz şeklinde dizilip dört sıra örüldükten sonra ön kenardanda altı ilmek örülüp ilk ilik açılacak, yirmisekiz ilmek örülüp aynı hizadan ikinci ilik açılıp on sıra örüldükten sonra alttaki iliklerin hizasında aynı sırada iki adet daha ilik açılacak. Lastik örgüye devam edilip lastik örgü yirmiiki sıra olduğunda ön tarafdaki kırkbeş ilmekte örgüye lastik örgü olarak devam edilip bu arada ön yaka kesimlerine başlanırken diğer kalan yirmialtı ilmekte düz örgüye başlanacak. Ön yaka tarafından üç ilmek içerden içli kesimlere başlanıp üst üste üç kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek tekrar üst üste üç kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek ve kesimler bu şekilde tekrarlanarak örgüye devam edilirken, bu arada beden boyu yirmidört santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilecek. Beden boyu kırküç santimetre’de ön parçada kalan yirmiyedi ilmekte omuz için (İki kere Oniki) ilmek kesilip ön kenarda kalan üç ilmeğin yanına bir ilmek artış yapılıp dört ilmek olan bant, yirmiiki sıra örülüp ilmekler kesilerek bitirilecek. Bu bant uzantısı arka yaka kenarına dikilecek. Diğer ön parçada aynı şekilde başlanıp lastik kısım iliksiz olarak yapılacak.


bayan kadın Ebruli Yazlık Bayan Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü Yazlık Bayan Bluz

ARKA: 102 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip yirmiiki sıra örüldükten sonra yanlardaki yirmialtı’şar ilmeklerde düz örgüye geçilip ortadaki elli ilmekte lastik örgüye devam edilecek. Beden boyu yirmidört santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu kırküç santimetre’de arka yaka ortasından yirmiiki ilmek, yanlardan da sekiz’er ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmekler (iki kere oniki) ilmek kesilerek arka parça da bitirilecek.

KOL: Atmışiki ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip lastik örgü olarak örülürken bu arada yanlardan her on sırada bir beş kere Bir’er ilmek artış yapılarak kolda yetmişiki ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu yirmibeş santimetre olduğunda kol üst kesimlerine başlanıp, yanlardan (Bir kere Üç), (Bir kere İki),(Onüç kere Bir), (İki kere İki),(Bir kere Üç) ilmek kesilip tepede kalan yirmiiki ilmek kesilerek kol bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain