Ebruli Düğmeli Hırka

ARKA; 111 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz Bir ters, bir düz bir ters , Üç düz Bir ters, Bir düz bir ters, Üç düz şeklinde dizilip Üç düzlerin arasındaki ilmeklerde pirinç örgü yapılarak lastik kısmı onaltı sıra yapıldıktan sonra düz örgüye geçilip yanlardan iki ilmek içerden her on sırada bir üç kere Bir’er ilmek kesilip her oniki sırada bir de üç kere Bir’er ilmek artış yapılacak. Beden boyu otuzüç santimetre’de kol evi oyuntusu için kenarlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu elliiki santimetre’de arka yaka ortasından ondokuz ilmek yanlarından (İki kere Yedi)’şer ilmek kesilirken omuzlardaki ilmekler (İki kere onbir) ilmek kesilerek bitirilecek.

ÖN: 54 ilmek başlanacak. İlmekler arka parçadaki gibi Üç düz üç pirinç Üç düz üç pirinç örgü şeklinde dizilip onaltı sıra örülecek. Lastik üzerinde düz modele geçilip arka parçada sıralı olarak yapılan kesim ve artışlar aynı şekilde tekrarlanacak. Beden boyu otuzüç santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç),(Bir kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu kırkaltı santimetre’de ön yaka kesimlerine başlanıp yaka kenarından (Bir kere Altı), (Bir kere Beş), (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip omuzda kalan ilmekler (İki kere Onbir) ilmek kesilerek ön parça bitirilecek.


bayan kadın Ebruli Düğmeli Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Ebruli Düğmeli Hırka

KOL: 51 ilmek başlanacak, ilmekler Üç düz üç pirinç Üç düz üç pirinç şeklinde dizilip onaltı sıra yapıldıktan sonra düz örgüye geçilirken kenarlardan iki ilmek içerden artışlara başlanıp her sekiz sırada bir artışlar yapılarak kolda yetmişdokuz ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu kırkbeş santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp (Bir kere Üç),(Bir kere İki), (onbeş kere bir), (İki kere İki), iki kere üç ilmek kesilip tepede kalan ondokuz ilmek kesilerek kol bitirilecek.

ÖN KENAR BANTLARI: Ön kenardan şişe 113 ilmek takılıp başlara Dört düz gelecek şekilde ara ilmekler üç pirinç Üç düz, üç pirinç Üç düz olarak dizilip oniki sıra yapıldıktan sonra ilmekler kesilerek bant bitirilecek. Sağ ön bantta aynı şekilde başlanıp modelden dört sıra olduğunda alttan oniki ilmek örülüp ilk ilik açılacak. Diğer iliklerden her yirmidört ilmekde bir açılarak bu bantta toplam beş tane ilik açılıp bant oniki sıra olduğunda ilmekler kesilerek bitirilecek.

YAKA: Yaka etrafından şişe 107 ilmek takılıp ilmekler başlara Dört düz gelecek şekilde ara ilmekler üç pirinç Üç düz üç pirinç Üç düz olarak dizilip oniki santimetre yapıldıktan sonra ilmekler kesillerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain