Ebruli Bolero

Malzeme: Cindrella
Renk No: 201 Kırçıl (12 yumak)
Şiş No: 9
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz ve haraşo
Aksesuar: Kurdele
Ön ve Arka : Dokuz no’lu şişle On ilmek haraşo olarak başlanacak ve bu şekilde devam edilecek. İki sıra örüldükten sonra tek taraftan On ilmek daha çoğaltılarak İki sıra daha örülecek, on ilmek daha çoğalarak modele devam edilirken diğer tarafta 30 ilmek artış yapılacak. Toplam 60 ilmeğe ulaşılacak. Örgü boyu onaltı santimetre olunca düz modele geçilirken, ortadan oniki ilmek kesilecek ve (omuz kısmı ve kol evi oyuntusu) hemen sonra yanlardan (Bir kere İki)’şer ilmek, (Bir kere Birer) ilmek düz kesilip kalan iki ayrı parçada yirmibir’er ilmek kesilip beden parçası bitirilecek. Bu şekilde karşılıklı İki tane beden örülecek.


bayan kadın Ebruli Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Ebruli Bolero

Kol : 26 ilmek başlanacak ve beş sıra haraşo yapıldıktan sonra düz örgüye geçilecek. Kol boyu yirmi santimetre’de kenarlardan Birer ilmek artış yapılacak. Kol boyu kırkbeş santimetre kenarlardan kol üst kesimleri için (Bir kere İki) ilmek kesilip sonra her dört sırada bir (Üç kere Bir) ilmek kesilip kalan onsekiz ilmek de düz olarak kesilerek kol bitirilecek.

Hırkanın Montajı : Beden parçasında son kesilen yirmibir ilmek, parça ikiye katlanarak dikilecek. Bu dikiş işlemi yapıldıktan sonra ortaya çıkan kol oyuğuna kol eklenecek. Diğer beden de aynı şekilde yapıldıktan sonra, başlangıçta On ilmek başlamp On’ar ilmek artırılan kısımlar her iki parçada karşılıklı getirilerek birbirine dikilecek ve arka orta bu şekilde oluşturulacak. Ön köşe kısımlara kurdele takılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain