Düz İşlemeli Mor Hırka

ARKA: Seksenbir ilmek başlanacak. Düz örgü olarak örülüp beden boyu kırkdört santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu atmışdört santimetre’de arka yaka ortasından onbeş ilmek yanlarındanda sekiz’er ilmek kesilirken omuzlardaki ilmek (İki kere Dokuz) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: Kırküç ilmek başlanacak. Düz örgü olarak örülüp beden boyu kırkiki santimetre’de ön yaka kesimlerine başlanacak. Yaka kenarından dört ilmek içerden içli kesimlere başlanıp üst üste iki kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra yapılacak tekrar üst üste iki kere Bir’er ilmek kesilip iki sıra örülecek. Kesimlere bu şekilde devam edilirken bu arada beden boyu kırkdört santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Üç), (Bir kere İki) , (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu atmışdört santimetre’de omuzda kalan ilmeklerde (İki kere Dokuz) ilmek kesilerek ön parça da bitirilecek.


bayan kadın Düz İşlemeli Mor Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Mor Hırka

KOL: Kırküç ilmek başlanacak. Düz örgü olarak örülürken bu arada yanlardan iki ilmek içerden artışlara başlanıp her onik sırada bir artışlar yapılarak kolda ellibeş ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu kırkbeş santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp yanlardan (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (13 kere bir), (Bir kere İki) ilmek kesilip tepede kalan onbeş ilmekde kesilerek kol bitirilecek.

YAKA FİYONGU: Üç ilmek başlanacak. Ortadaki bir ilmek düz olarak örülüp bu ilmeğin yanlarından Bir’er ilmek artış yapılarak örülürken ortadaki ilmeğin yanlarındaki ilmeklerde pirinç örgü yapılacak. Artışlar her dört sırada bir karşılıklı olarak oniki kere Bir’er ilmek şeklinde yapılıp yirmiyedi ilmeğe ulaşılacak. Daha sonra her üç ilmek birlikte alınıp kesilerek dokuz ilmeğe düşülüp, bu kısımda on santimetre örüldükten sonra ilmekler hırkanın ön yaka kesimlerinin başladığı yere dikilerek bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain