Düğmeli Gri Bayan Hırka

ARKA: 101 ilmek başlanacak, ilmekler Bir düz Bir ters , Bir düz Bir ters olarak dizilip 10 sıra lastik örülecek. Lastik üzerinden modelli örgüye geçilirken ara ara yedi ilmek azaltılır, ilmekler 13 ilmek düz, 14 ilmek model, 13 ilmek düz, 14 ilmek model, 13 ilmek düz, 14 ilmek model, 13 ilmek düz şeklinde dizilerek 14 ilmeklik kısımlarda diagramdaki model uygulanacak. Bu arada yanlardan her sekiz sırada bir üç kere Bir’er ilmek kesim yapılıp, 10 sıra örüldükten sonra edizda her 10 sırada bir üç kere Bir’er ilmek artış yapılacak. Beden boyu 33 santimetre’de kol evi oyuntusu için kenarlarda (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 52 santimetre’de arka yaka ortasından 18 ilmek, yanlardan 10’ar ilmek kesilirken, aynı anda omuzlardaki ilmeklerde (Bir kere On), Bir kere de 12 ilmek kesilerek arka oarca bitirilecek.

ÖN: 47 ilmek başlanacak, ilmekler Bir ters Bir düz, Bir ters Bir düz şeklinde dizilerek 10 sıra lastik örülecek. Lastik üzerinde modelli örgüye başlanırken ara ara üç ilmek kesilip, ilmekler, ön tarafa gelen kısımda 17 ilmek düz, 14 ilmek model 13 ilmek düz şeklinde dizilip 14 ilmekte diagram takip edilecek. Model yapılırken, bu arada arka parçada yanlardan yapılan sıralı kesim ve artışlar ön parça kenarında da yeniden yapılarak örgüye devam edilip, beden boyu 33 santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 44 santimetre’de ön yaka kenarından (Bir kere Beş), (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip, omuzlarda olan ilmeklerde (Bir kere On) ve (Bir kere Oniki) ilmek kesilerek ön parça bitirilecek.


bayan kadın Düğmeli Gri Bayan Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Düğmeli Gri Bayan Hırka

KOL: 50 ilmek başlanacak, ilmekler Bir düz Bir ters , Bir düz Bir ters olarak dizilip 10 sıra lastik örülecek. Lastik üstünde ara ara üç ilmek kesilirken ilmekler dört ilmek düz, 14 ilmek model, 11 ilmek düz, 14 ilmek model, dört ilmek düz olarak örülüp 14 ilmeklerde diagramdaki model uygulanacak. Bu arada yanlardan iki ilmek içerden her sekiz sırada bir dokuz kere bir ‘er ilmek artış yapılarak, kolda 65 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 45 santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp (Bir kere Üç), (Bir kere İki),10 kere 1,(Bir kere İki), kere üç ilmek kesilip tepede kalan 19 ilmek de kesilerek kol bitirilecek.

ÖN BANT: 89 ilmek başlanacak. Yanlara İki düz gelecek şekilde ara ilmekler Bir ters, Bir düz olarak dizilip 10 sıra örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek. Sağ ön bantta dört sıra örüldükten sonra dört ilmek içerden ilik açılıp diğer ilikler de her 15 ilmekte bir, açılarak ön bantta toplam Altı tane ilik açılacak. Lastik kısmı 10 sıra olduğunda ilmekler kesilerek bant bitirilecek.

YAKA: Bir ön bantın yarısından başlanıp diğer ön bantın yarısına kadar tüm yaka kenarından şişe 97 ilmek takılıp, yanlara İki düz gelecek şekilde ara ilmekler Bir ters, Bir düz olarak dizilip, 28 sıra örülecek, ilmekler kesilerek yaka bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain