Düğmeli Erkek Yelek

ARKA: 116 ilmek başlanacak. Haroşa olarak örgüye devam edilip beden boyu 45 santimetre’de kol evi oyunutsu için (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (iki kere bir) ilmek kesilecek. Beden boyu 67 santimetre’de arka yaka çevresi onsekiz ilmek yanlarında (İki kere Altı) ilmek kesilip aynı anda omuzdaki ilmeklerde (İki kere oniki) ilmek olarak kesilerek bitirilecek.

ÖN: 57 ilmek başlanacak. Haroşa olarak örgüye devam edilip örgü yirmi santimetre’ye ulaştığında cep için onyedi ilmek yapılıp 26 ilmek kesilecek. Kalan 14 ilmek yapılıp örgü şişte bekletilecek. Bu arada cep içi için 26 ilmek başlanıp haroşa olarak onüç santimetre yapıldıktan sonra şişde bekletilen parçadaki 14 ve 17 ilmeklerin arasına cep içi ilmekler yapılarak cep kısım tamamlanacak. Beden boyu 45 santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Dört), (bir kere üç), (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilecek. Beden boyu 58 santimetre’de ön yaka kesimleri başlanıp yaka kenarından (Bir kere Beş), (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (dört kere bir) ilmek kesilip omuzda kalan yirmidört ilmekte (İki kere Oniki) ilmek olarak kesilerek ön parça bitirilecek.


Düğmeli Erkek Yelek modelleri örnekleri çeşitleri Düğmeli Erkek Yelek

YAKA: Tüm yaka kenarıdan şişe 100 ilmek takılıp haroşa olarak dört diş yapıldıktan sora ilmekler kesilerek yaka bitirilecek.

ÖN BANT: Yaka ucundan alt etek ucuna kadar tüm kenardan şişe 134 ilmek takılıp beş diş haroşa örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek. Diğer bantta aynı şekilde başlanıp iki diş haroşa örülüp badan dört ilmek yapılıp ilk ilik açılacak. Diğer ilikler her onsekiz ilmekte bir açılarak sol ön bantta toplam sekiz adet ilik açılıp bantta beş diş haroşa olduğunda ilmekler kesilerek bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain