Düğmeli Bayan Süveter

Malzeme: Nako Lame
Renk No: 2885 (2 yumak)
Şiş No: 4
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz
Aksesuar: altı adet düğme, kurdele

ÖN : 52 ilmek başlanacak. İki sıra haraşo örüldükten sonra diagram takip edilerek beş model dizilecek. Alt etekteki ajurlu kısım bittikten sonra her on sırada bir, ön bedenin tek yanından (İki kere Birer) ilmek kesilecek. Kenarlardaki bu kesimler örülürken aynı sıralarda göğüs altındaki pens kısmım oluşturmak için kenardan yirmialtı ilmek bırakılarak yine iki kere karşılıklı iki’şer ilmek kesilecek. Tüm örgü boyu oniki santimetre olduğunda, önlerde on ilmek arayla Bir ilmek azaltıp Bir ilmek çoğaltma yapılarak toplam Dört tane kurdele deliği örülecek.

Beden boyu onbeş santimetre olunca tek yan kenardan İki ilmek içeriden on sırada bir (İki kere Birer) ilmek artış yapılacak. Bu yan artışlar örülürken aynı zamanda gögüs pensi için kesilmiş olan ilmeklerin üst hizasında da on sırada bir (İki kere İki’şer) ilmek karşılıklı artış yapılacak. Beden boyu otuzbir santimetre olunca kol evi oyuntusuna geçilecek. Kol evinden (Bir kere Üç) ilmek, (İki kere İki) ilmek, (İki kere Bir) ilmek kesildikten sonra ön yaka kesimine geçilecek. Ön yakada ilmekler (Bir kere Altı) ilmek, (Bir kere Beş) ilmek, (Bir kere Dört) ilmek, (İki kere Üç) ilmek, (Beş kere İki) ilmek, (Dört kere Bir) ilmek olarak kesilip omuzda kalan Altı ilmek düz olarak Altı santimetre yapılıp ilmekler kesilecek. Arka 104 ilmek başlanacak. İki sıra haraşo yapıldıktan sonra diagram takip edilerek toplam Sekiz örnek dizilecek.


bayan kadın Düğmeli Bayan Süveter modelleri örnekleri çeşitleri örgü Düğmeli Bayan Süveter

Ön parçaların yan ve iç kısımlarında örülen kesimler aynı şekilde ve aynı sıralarda arka parçada örülürken artışlar ise sadece her iki yanda on sırada bir (İki kere Bir) ilmek olarak yapılacak. Bu arada tüm örgü boyu oniki santimetre olduğunda beldeki kurdele delikleri için on ilmek, arayla toplam Sekiz delik açılacak. Tüm beden boyu Otuzbir santimetre olunca yaka kesimine geçilecek. Yaka ortasından Sekiz ilmek, yanlardan (İki kere Dört) ilmek, (İki kere Üç) ilmek, (Altı kere İki) ilmek, (Üç kere Bir) ilmek kesilip kalan Altı ilmek Altı santimetre yapılıp düz olarak kesilecek. Ön ve arka parçalar dikildikten sonra yaka çevresine ilmekler takılırken Bir ilmek takılıp Bir ilmek artış örülürken toplam şiş üzerinde 206 ilmeğe ulaşılacak. İki sıra haraşo yapıldıktan sonra tüm ilmekler düz olarak kesilerek tamamlanacak.

Ön Kenar Bantları : Sol ön parçaya sekseniki ilmek takılıp İki sıra haraşo örülecek. Sağ ön parça kenar bandına ilmekler takıldıktan sonraki sırada onbir ilmek arayla toplam altı tane düğme iliği açılacak. Toplam İki sıra haraşo örgü örülecek ve ilmekler düz olarak kesilip tamamlanacak. Kol Bantları Tek kol çevresinde Bir ilmek takılıp ilmek çoğalarak toplam 100 ilmek takılıp İki sıra haraşo yapıldıktan sonra ilmekler düz olarak kesilecek. Adetin alt etek kısmına Bir no’lu tığla Beş zincir çekilip dibine batılarak tığ işi örülecek. Ön ve arka parçada açılan deliklerin kurdele geçilerek önde bağlanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain