Çizigili Uzun Hırka

ARKA: 88 ilmek başlanacak. Düz model olarak yapılıp beden boyu 30 santimetre’de bel bandının geçmesi için delikler açılacak. Bedende kenardan başlanarak 5585425855 şeklinde ilmek dilimlerine bölünüp her bir ilmek dilimi ayrı ayrı sekiz’er sıra yapıldıktan sonra yeniden birlikte yapılmaya başlanıp bel bandı delikleri yapılacak. Örgüye devam edilip beden boyu 70 santimetre’ye varıldığında arka yaka arasından 12 ilmek kenarlardan (İki kere Beş)’er ilmek kesilirken omuzlardaki ilmekler de (İki kere 14) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: 50 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak örülüp beden boyu 30 santimetre’de bel bandı delikleri açılacak. Bedene kenardan başlanarak ilmekler 55S527 olarak dilimlere ayrılıp her bir ilmek dilimi sekiz’er sıra yapılıp tekrar bütün ilmekler birlikte yapılmaya başlanacak. Beden boyu 71 santimetre’de omuz için kenardan (İki kere 14) ilmek kesilip kalan yirmiiki ilmek yapılamaya devam edilip bu kısım Onbeş santimetre varıldığında ilmekler kesilerek ön parça da bitirilecek. Ön kısmın yaka uzantısı arka yaka arasına kadar kenardan dikilecek. Diğer ön kısmın yaka uzantısı da arka parçanın diğer yaka ortasına kadar dikilecek.

bayan kadın Çizigili Uzun Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Çizigili Uzun Hırka

KOL: 46 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak örülürken yanlardan iki ilmek, içerden artışlara başlanıp her sekiz sırada bir artışlar yapılarak kolda Yetmiş ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu Elliki santimetre’ye ulaştığında ilmekler kesilerek kol bitirilecek.

BEL BANDI: Çift kat ip ile yedi ilmek başlanacak, ilmekler bir düz Bir ters olarak dizilip pirinç örgü olarak 174 santimetre örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain