Çizgili Düğmeli Hırka

ARKA: 129 ilmek başlanacak. İki sıra torba lastik yapıldıktan sonra kenarlara İki ters gelecek şekilde ara ilmekler Bir düz Üç ters, Bir düz Üç ters, Bir düz olarak dizilecek. Bir düz ilmeklerde selanik örgü Üç terslerin arasındaki ilmekte pirinç örgü yapılırken kenarlardaki iki ilmekler ters olarak örülecek. Verilen sıralı renkler takip edilerek modele devam edilip beden boyu otuzdokuz santimetre’de kol evi oyuntusu için kenarlardan (Bir kere Dört),(Bir kere Üç), (İki kere İki), (Bir kere Bir) ilmek kesilip beden boyu ellidokuz santimetre’de arka yaka arasından yirmibeş ilmek yanlardanda on’ar ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmeklerde (İki kere Onbeş) ilmek olarak keslierek arka parça bitirilecek.

ÖN: 61 ilmek başlanacak. Arka parçada tarif edilen şekilde ilmekler dizilip model örülürken verilen sıralı renkler ve sıralı örülecek. Beden boyu Otuzdokuz santimetre’de kol evi oyuntusu için yandan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki),(Bir kere Bir) ilmek kesilip beden boyu elliiki santimetre’de ön yaka kesimlerine başlanacak. Ön yaka kenarından (Bir kere Beş), (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (Üç kere Bir )ilmek kesilip dört sıra örüldükten sonra omuzda kalan ilmeklerde (iki kere15) ilmek olarak kesilerek ön parçada bitirilecek.


bayan kadın Çizgili Düğmeli Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Düğmeli Hırka

KOL: 67 ilmek başlanacak. İki sıra torba lastik yapıldıktan sonra ilmekler Üç ters Bir düz, Üç ters bir düz olarak dizilip ön ve arka parçada yapılan model kolda da aynı şekilde uygulanacak. Kenarlardan her on sırada bir artışlar yapılarak kolda doksanbeş ilmeğe ulaşılacak. Sıralı renkler yapılarak kol boyu elli santimetre’ye ulaştığında kol üst kesimlere başlanıp (OnBir kere Üç) ilmek kesilip tepede kalan yirmidokuz ilmekte kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 115 ilmek başlanacak, ilmekler Üç ters bir düz Üç ters bir düz olarak dizilip kahvekremsomonkrem pembe krem somon krem kahve şeklinde renk sıralan yapılarak örülüp ilmekler kesilerek bitirilecek. Yakada da bedendeki örgü uygulanacak. Yaka ikiye katlanarak dikilecek.

ÖN BANT: Önde alt etekten yaka ucuna kadar kenardan şişe 175 ilmek takılıp ilmekler bir ters bir düz olarak dizilerek otuz sıra yapılıp  kesilecek. Sağ ön bantta aynı şekilde takılıp alttan dört sıra yapıldıktan sonra onaltı ilmek örülüp ilk ilik açılarak sonraki ilikler her otuz ilmekde bir açılarak toplam altı tane ilik açılacak, ilik sırası üzerine onaltı sıra yapılıp yine aynı yerlerde altı tane ilik daha açılıp bant otuz sıra olduğunda ilmekler kesilerek bitirilecek. Ön bantlar ve yaka ikiye katlanıp dikilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain