Çilek Örnekli Hırka

ARKA: 91 ilmek başlanacak. İki diş haroşa yapıldıktan sonra diagram takip edilerek ilmekler sıralı bir şekilde dizilip işlemler örülerek delikli ajur oluşturulacak. Beden boyu 30 santimetre’de kol evi çevresi için kenarlarda (İki kere Üç),(Bir kere İki) ilmek kesilerek örgüye devam edilecek. Tüm beden boyu 49 santimetre’ye ulaştığında arka yaka ortasından 15 ilmek kenarlardan (İki kere Dört)’er ilmek kesilirken aynı anda omuzlarda iki kerek 11 ilmek olarak kesilip arka parça bitirilecek.

ÖN: 47 ilmek başlanacak. İki diş haroşa yapıldıktan sonra ilmekler diagramdaki gibi dizilip örgü sıraları takip edilerek delikli ajur örülecek. Modele devam edilip beden boyu 30 santimetre’de kol evi çevresi için (İki kere Üç), (Bir kere İki) ilmek kesilip modele devam edilecek. Tüm beden boyu 42 santimetre’de ön yaka çevresinden (Bir kere Dört), (İki kere Üç), (İki kere İki), (Üç kere Bir)ilmek kesilip omuzda kalan ilmekler (İki kere Onbir) ilmek kesilerek ön parça bitirilecek.


bayan kadın Çilek Örnekli Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Çilek Örnekli Hırka

KOL: 49 ilmek başlanacak. İki diş haroşa örüldükten sonra diagramdaki delikli ajur örülecek. Modele devam edilirken kenarlarda her sekiz sırada bir 10 kere Bir’er ilmek artış örülerek 69 ilmeğe ulaşılacak. Tüm kol boyu 38 santimetre’de kol üst kesimlerine başlanacak. Kenarlarda (Bir kere Üç), (Onbir kere İki) ilmek kesilerek tepede kalan 19 ilmek de kesilip kol bitirilecek.

ÖN KENAR BANDI: Sol önde alt etekten yaka ucuna kadar kenardan 90 ilmek şişe takılıp iki sıra haroşa modeli örüldükten sonra ilmekler kesilerek bitirilecek. Sag ön parça yanlardan şişe aynı şekilde ilmekler takılıp ilk sıra yapılırken alt etekten üç ilmek yapılıp ilk ilik açılacak. 12 ilmek yapılıp ikinci ilik açılıp her 12 ilmekde bir ilik açılarak bu bantta toplam sekiz tane ilik oluşturulacak. Haroşa iki diş olduğunda ilmekler kesilerek bitirilecek. Yaka haroşa olarak örülecek.

YAKA: Yaka çevresinde 82 ilmek şişe takılıp 41 ilmek şişte bekletilirken, diğer 41 ilmeklik kısımda baştan başlanarak her beş ilmekde bir geri dönüş yapılarak modele devam edilecek. Bu arada her dört sırada bir baştan iki ilmek içerden Bir’er ilmek artış örülerek dönüşler toplam 10 kere tekrar edilecek. Yakanın bir tarafında 46 ilmeğe ulaşılacak. Bu işlem şişte bekletilen diğer 41 ilmekte de aynı şekilde uygulanıp sıralı işlemler tekrarlanarak bu kısımdada 46 ilmeğe varıldıktan sonra, bütün ilmekler birlikte örülmeye devam edilecek. Bu arada her dört sırada bir iki ilmek içerden yapılan artışlara devam edilip, yakada 100 ilmeğe varıldığında baştan 16 ilmeklik kısımda 16 ilmek örülüp geri dönülecek. 12 ilmek örülüp tekrar dönülecek. Bu arada bir ilmek artış yapılıp dokuz ilmek örülüp geri dönülür, altı ilmek örülüp geri dönülecek. Üç ilmek örülüp geri dönülecek. Daha sonra 17 ilmek olan geri dönüşlü kısımdaki ilmekler kesilip, 68 ilmek daha kesilerek kalan 16 ilmekle baş tarafta yapılan işlemler tekrarlanırken, baş tarafta bırakılan ilmekler bu kısımda gidiş geliş yapılıp kesilerek işleme devam edilip sıfırlanacak. Yaka bu şekilde tamamlanmış olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain