Çiçek Desenli Pembe Bluz

Malzeme: Nako Rekor
Renk No: 275 Gül kurusu (3 yumak), 2864 Yeşil (1 yumak), 060 Mor (1 yumak)
Şiş No: 4
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz
Aksesuar: 8 adet düğme

ARKA : 115 ilmek örülecek. Altı sıra pirinç örgü yapıldıktan sonra diagramdaki desene yapılacak. Pirinç örgü üzeri dört sıra düz yapıldıktan sonra kenarlarda artışlara başlanacak. İlk artışın üzerinde her Oniki sırada bir (İki kere Bir) ‘er ilmek daha artış yapılarak örgüye devam edilecek. Tüm örgü boyu Otuz santimetre’de kol evi oyuğu için (Bir kere Dört) ilmek, (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek kesilecek. Tüm beden boyu Ellibir santimetre olduğunda arka yaka arasında yirmibir ilmek, kenarlardan 13’er ilmek kesim yapılırken arka yaka kesimiyle aynı anda omuzlarda (İki kere Dokuz) ilmek, (Bir kere On) ilmek olarak kesilip arka parça tamamlanacak.

ÖN : 62 ilmek başlanacak. Altı sıra pirinç örgü örüldükten sonra yaka çevresinde yedi ilmek pirinç örgü olarak yukarı çıkarken, diğer ilmeklerle diagramdaki desene başlanacak. Ön parçanın dış tarafında dört sıra düz örgü yapıldıktan sonra artışa başlanacak, ilk artışın üzerine her Oniki sırada bir (İki kere Bir) ilmek daha artış yapılarak örgüye devam edilecek. Tüm örgü boyu 30 santimetre’de kol evi oyuğu için (Bir kere Dört) ilmek, (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek kesilecek. Tüm örgü boyu Kıkdört santimetre’de ön yaka için kesime başlanacak. Ön yakadaki yedi ilmeklik pirinç olan yaka kenar bandı şişde bekletilirken (Bir kere Beş) ilmek, (Bir kere Dört) ilmek, (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Tüm beden boyu ellibir santimetre’e ulaştığında omuz kesimine başlanacak. Omuzlar (İki kere Dokuz) ilmek, (Bir kere On) ilmek olarak kesilip ön parça bitirilecek. Ön sağ parçamn yedi ilmeklik yaka kenar pirinç kısmında ara ara (her yirmi sırada bir) sekiz adet ilik açılacak.


bayan kadın Çiçek Desenli Pembe Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Pembe Bluz

KOL : 72 ilmek başlanacak. Altı sıra pirinç örgü yapıldıktan sonra düz örgüye geçilirken diagramdaki desene başlanacak. Tüm kol boyu altı santimetre olunca kol üst kesimlerine başlanacak. Kesimler (Bir kere Üç) ilmek, (Bir kere İki) ilmek, (Bir kere Bir) ilmek, altı sırada bir (Dört kere Bir) ilmek, dört sırada bir (Beş kere Bir) ilmek, (Dört kere İki) ilmek, (Bir kere Üç) ilmek kesilip tepede kalan 20 ilmek de düz olarak kesilip kol bitirilecek.

YAKA : Ön parçaların yaka kenarındaki yedi’şer ilmeklik pirinç örgü arasına 106 ilmek takılıp toplam 120 ilmek sekiz sıra pirinç örüldükten sonra tüm ilmekler kesilerek bitirilecek. Kazak dikildikten sonra yaprak şeklindeki desenlerin ortasına iğne ile mor renkte tohum işi yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain