Burgu Modeli Kız Çocuk Örgü Şal Modeli

Malzeme: superlambs special
Renk no: 4932 (4 yumak)
Şiş no: 5
Örgü Şekli: düz örgü ters örgü 2+2 lastik örgü selanik modeli 1+1 lastik örgü 4+4 burgu modeli, ilmek kaydırma
Aksesuar: 8 adet düğme 1 metre kordon 3 adet ponpon

Burgu Modeli Kız Çocuk Örgü Şal Modeli şemalı anlatımı

YAPILIŞI
ARKA VE ÖN: 58 ilmek başlanarak diyagamdaki model uygulanır, 120 cm örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. örülen parçanın uzun kenarlarının bir tarafından şişe 164 ilmek çıkarılır, 3 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir. örülen parçanın diğer tarafı ortalanarak ortalanarak ortadaki 48 cm lik bölümü yaka için her iki tarafındaki 36 şar cm lik bölümleri ön  ortaları için ayrılır. yaka için şişe 100 ilmek önler için 62 şer ilmek çıkarılır. 3 cm 2+2 lastik örülüp bitirilir. ön ortasındaki 62 şer ilmek bir defada kesilir. yakada kalan 100 ilmek 3 cm daha örülüp bitirilir. yaka içine kıvrılarak dikilir. her iki tarafı açık bırakılır, içinden 1 metre kordon geçirilip iki ucuna ponpon yapılır. sağ ön ortasında 6 cm arayla 4 adet ilik açılır. bu parça ortalanır. tepesine bir ponpon yapılarak takılır.

ARKA ORTASI VE FİYONK: 70 ilmek başlanarak 20 cm 1+1 lastik örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. parçanın 4 ucuna 1 er ilik açılır, örülen ön ve arka parçanın arka ortasına yerleştirilerek düğme ile birleştirilir.
Fiyonk ortası için 10 ilmek başlanır, 15 cm 1+1 lastik örülüp bitirilir. fiyonkun ortası toparlanıp parçaya dikilir.

FIRFIR: Ön etek ucundan şişe 76 ilmek çıkarılır. 2 sıra 1+1 lastik 4 cm selanik örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Burgu Modeli Kız Çocuk Örgü Şal Modeli şemalı anlatımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain