Bolerolu Beyaz Bluz

Malzeme: Nako Minnoş (çift kat)
Renk No: 208 Beyaz (10 yumak)
Şiş No: 6
Beden: 38
Örgü Şekli: Düz

Ön ve Arka : 78 ilmek (iki ters, iki düz) lastik olarak başlanıp onsekiz sıra örüldükten sonra düz örgüye geçilecek. Dört sıra örüldükten sonra kenarlarda, iki ilmek içerden kesimlere başlanacak. Kesimler altı sırada bir (dört kere birer) ilmek olarak yapılacak. Beden boyu lastik üstü onüç santimetre’de artışlara başlanacak. Her sekiz sırada bir (dört kere birer) ilmek artış yapılacak. Artışlar da kesimler gibi iki ilmek içerden yapılacak. Örgü yüksekliği lastik üstü yirmidört santimetre’de üst kesimlere geçilecek. Kesimler (İki kere Beş) ilmek, (yedi kere de dört) ilmek olarak her iki yandan yapılarak ilmekler tepede sıfırlanacak.

Kol : 50 ilmek (iki ters, iki düz) lastik olarak başlanacak. Altı santimetre örüldükten sonra düz örgüye geçilecek. Lastik üstü yirmiiki santimetre’de yanlardan (üç kere birer) ilmek, (bir kere İki) ilmek artış yapılarak  atmış ilmeğe ulaşılacak. Atmış ilmeklik bu kısım onsekiz santimetre örüldükten sonra yanlardan üç kere Birer ilmek kesilerek ellidört ilmek düz olarak kesilip kol bitirilecek.


bayan kadın Bolerolu Beyaz Bluz modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Beyaz Bluz

Yaka Lastiği : 130 ilmek (iki ters, iki düz) lastik olarak başlanacak ve onsekiz sıra örülecek. 130 ilmeklik yaka lastiğinden iki tane örülecek. Kol altı dikildikten sonra kolun üst kısmını oluşturan tüm kenar boyuna bu lastikler dikilerek monte edilecek. Daha sonra kolun üst bölümüne dikilen lastik kısım, bedene de dikilerek kazak montajı bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain