Boğazlı Yünlü Kazak

ÖN-ARKA: 96 ilmek başlanacak. Düz model olarak yirmi sıra örüldükten sonra yanlardan İki ilmek içerden kesimlere başlanıp her onsekiz sırada bir (Dört kere Bir’er) ilmek kesilerek bedende seksensekiz ilmeğe düşülecek. Beden boyu otuzbeş santimetre’de kol evi oyuntusu için kenarlardan İkişer ilmek kesilip kenarlardan İki ilmek içerden içli kesimlere başlanacak. Yirimi kere Bir’er ilmek kesim yapılıp bedende kırkdört ilmek kaldığında kenarlardaki Bir’li kesimlere devam edilirken ön yaka arasından oniki imek kenarlardan (İki kere Üç), (Bir kere İki),(Bir kere Dört)ilmek kesilerek ön parça bitirilecek. Arka parçada ön parça gibi başlanıp önde yapılan sıralı işlemler tekrarlanarak yapılıp beden boyu Otuzbeş santimetre’de kenarlardan İkişer ilmek kesilip içli kesimlere başlanacak. Yirmibir kere Bir’er ilmek kesilp bedene de otuzaltı ilmek kaldığında kenarlardan Bir’er ilmek kesimlere devam edilirken arka yaka arasından onsekiz ilmek yanlardan da Sekizer ilmek kesilerek arka parça da bitirilecek.


bayan kadın Boğazlı Yünlü Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayanYünlü Kazak

KOL: 64 ilmek başlanacak. Düz örgü olarak örülürken Altı sıra yapıldıktan sonra kenarlardan İki ilmek içerden kesimlere başlanıp yedi kere Bir’er ilmek her Altı sırada bir kesilerek son kesim üzerine Sekiz sıra örülüp artışlara başlanacak. Her Sekiz sırada bir Yedi kere Bir’er ilmek artış yapılarak kolda atmışdört ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu kırkbeş santimetre’ye ulaştığında yanlardan İkişer ilmek kesilip İki ilmek içerden içli kesimlere başlanacak. Kolda içli kesilmler yapılarak oniki ilmeğe düşüldüğünde bir yandan içli kesimlere devam edilirken diğer yandan (Bir kere Beş),(Bir kere de Altı) ilmek kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 98 ilmek başlanacak. Yanlara Üç düz gelecek şekilde ara ilmekler İki ters Dört düz, İki ters Dört düz, İki ters olarak dizilip oniki sıra örülecek. Daha sonra yakadaki kurdelenin geçmesi için her ters ilmeklerde tüm yakada toplam onaltı adet delik açılıp örgüye devam edilecek. Yaka yirmi santimetre’ye ulaştığında ilmekler tüm yaka etrafına dikilecek. Yaka uçuna kol ağzı ve tüm etek etrafına tığlama yapılacak.

KURDELE: 9 ilmek başlanacak, ilmekler onbir ters olarak dizilip 115 santimetre örüldükten sonra kesilecek. Yakadaki kurdele deliklerinden geçilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain