Boğazlı Örgü Bayan Kazağı

ARKA: Açık eflatun iplikle 98 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip lastik örgü yapılırken altı sıra örülüp, gri ile dört sıra, yine açık eflatun ile altı sıra olarak toplam 16 sıra örüldükten sonra lastik üstünde açık eflatun ile örgüye devam edilirken ara ara iki ilmek kesilip, örgüye devam edilecek. Beden boyu 33 santimetre’de yanlardan kol evi oyuğu için (Bir kere Üç), (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 52 santimetre’de arka yaka ortasından 18 ilmek yanlarından (İki kere Dört)’er ilmek kesilirken omuzlardaki ilmeklerde (İki kere 11) ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: Açık eflatun iplikle 98 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip lastik örgü yapılırken 6 sıra örülecek. Koyu eflatun ile dört sıra, yine açık eflatun ile altı sıra olarak toplam 16 sıra örüldükten sonra ilmekler şişte bekletilecek. Mor iplikle 50 ilmek başlanıp ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip lastik örgü yapılırken altı sıra örülüp, gri iplikle dört sıra, yine mor iplikle 26 sıra olarak toplam 36 sıra örülecek. Daha sonra, açık eflatun iplikle örülen ve şişte bekletilen lastik üzerine mor iplikle örülen lastik kenardan üst üste getirilecek. Her bir parça ayrı renklerde örülecek şekilde öndeki 50 ilmeklik parça ile arkasındaki 49 ilmeklik parçada iki ilmek birlikte alınıp baştaki 49 ilmekde üst üste duran iki lastik birleştirilecek. Son kısmına Bir’er ilmek artış yapılıp diğer parçada başına bir ilmek artış yapılarak ayrı ayrı olarak düz örülecek. Mor ile örülen parça 51 ilmek, açık eflatun ile örülen kısım 50 ilmek ve 21 santimetre örüldükten sonra, altı sıra gri iplikle, dört sıra koyu eflatun iplikle, altı sıra gri iplikle örülecek. Diğer taraftaki mor iplikle örülen parça da, bu parça ile aynı sıraya ulaştığında ,her iki parça bilikte örülmeye başlanmadan önce, birbirine dikilip mor iplikle örgüye devam edilecek. Orta kışıma her iki parçanın başlarındaki iki ilmekler birlikte alınıp örülerek toplam 99 ilmek olacak. Önde dört sıra örüldükten sonra kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Üç), (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 48 santimetre’de ön yaka oyuntusu için ortadan 15 ilmek, yanlarından (Bir kere Dört), (İki kere Üç), (Bir kere Bir) ilmek kesilip, omuzlarda (İki kere Onbir) ilmek kesilerek ön parça bitirilecek.

KOL: Sağ kol açık eflatun iplikle 50 ilmek başlanacak. ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip altı sıra örülecek. Mor iplikle dört sıra, açık eflatun ile altı sıra örülüp lastik örgü toplam 16 sıra olduğunda, lastik üzerinde düz örgüye geçilirken yanlardan iki ilmek içerden, artışlara başlanıp her 10 sııada bir artışlara devam edilerek, kolda 68 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 45 santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (15 kere bir), (Bir kere İki), (Bir kere Üç) ilmek kesilip, tepede kalan 18 ilmek kesilerek kol bitirilecek. Sol kol açık eflatun iplikle başlanıp, 16 sıra lastik örüldükten sonra, düz örgü olarak yanlarda sıralı artışlar yapılacak. 90 sıra gri iplikle altı sıra, koyu eflatun ile dört sıra, gri ile altı sıra örülüp, üzerine dört sırada açık eflatun iplikle örgü yapılıp, kol üst kesimlerine başlanacak. Diğer kol üstündeki kesimler takip edilerek kesilip bitirilecek .

YAKA: Koyu eflatun iplikle 90 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip, lastik olarak 18 santimetre örülür ilmekler kazağın yaka etrafına dikilerek kazak bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain