Boğazlı Mavi Bayan Kazak

ÖN-ARKA: Çift kat ipten 98 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip 44 sıra lastik yapılacak. Lastik üstünde diagram takip edilerek beden boyu 39 santimetre’de kol evi çevresi için kenarlarda (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki) ilmek kesilip modele devam edilecek. Beden boyu 51 santimetre’de ön yaka ortasından 12 ilmek kenarlarda (Bir kere Dört), (Bir kere Üç),(Bir kere İki) her dört sırada bir de üç kere Bir’er ilmek kesilip dört sıra yapıldıktan sonra omuzlardaki ilmekler de (İki kere 11) ilmek kesilerek, ön parça bitirilecek. Arka parça da ön parça gibi başlanıp önde yapılan sıralı işlemler tekrarlanarak örülecek. Beden boyu 39 santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki) ilmek kesilip örgüye devam edilecek. Beden boyu 58 santimetre’de arka yaka ortasından 20 ilmek kenarlardan sekizer ilmek kesilip omuzlarda (İki kere 11) ilmek olarak kesilerek bitirilecek.


bayan kadın boğazlı mavi bayan kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan boğazlı kazak

KOL: 58 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters olarak dizilip 44 sıra lastik yapılacak. Lastik üzerine diagramdaki model takip edilerek yapılırken kenarlardan her 10 sırada bir yedi kere Bir’er ilmek artış yapılarak kolda 72 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 46 santimetre’ye ulaştığında kol üst kesimlerine başlanıp kenarlardan (Bir kere Üç), (Bir kere İki), (14 kere bir), (İki kere İki), (Bir kere Üç) ilmek kesilip tepede kalan 20 ilmekte kesilerek kol bitirilecek.

YAKA: 106 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz İki ters dizilip lastik örgü olarak 10 santimetre örüldükten sonra ilmekler yaka çevresine dikilerek kazak bitirilecek.

Not: Motifte düzler ve tersler kayarak yer değiştiriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain