Beyaz Fermuarlı Hırka

ARKA: 144 ilmek başlanacak. İki diş haroşa yapıldıktan sonra ilmekler İki ters Onİki düz İki ters Onİki düz İki ters şeklinde dizilip Onİki düzlerde her altı ilmek üç’erli şekilde her altı sırada bir bükülerek model oluşturularak yapılacak. Örgüye bu şekilde devam edilip beden boyu otuzaltı santimetre’de kol evil oyuntusu için kenarlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip modele devam edilecek. Beden boyu ellialtı santimetre’de arka yaka ortasından otuziki ilmek kenarlardan onüç’er ilmek kesilirken aynı anda omuzlardaki ilmeklerden (İki kere Onbeş) ilmek olarak kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN: 74 ilmek başlanacak. İki diş haroşa yapıldıktan sonra ilmeler İki ters Onİki düz İki ters Onİki düz şeklinde dizilerek arka parçada yapılan sıralı bükümlerle modele devam edilip beden boyu otuzaltı santimetre’de kenardan kol evi oyuntusu için (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (İki kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip beden boyu kırkdört santimetre’de ön yaka kesimlerine başlanacak. Ön yaka da iki ilmek içerden (Bir kere İki), (İki kere Bir), (Bir kere İki), (İki kere Bir) şeklinde içli kesimler yapılarak ve bu kesim şekli üst üste tekrarlanarak modele devam edilip bedende otuz ilmek kaldığında , omuz için (İki kere onbeş) ilmek kesilip ön parça bitirilecek.


bayan kadın Beyaz Fermuarlı Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Fermuarlı Hırka

KOL: 56 ilmek başlanacak. İki diş haroşa yapıldıktan sonra ilmekler OnSekiz düz İki ters, Onİki düz İki ters , OnSekiz düz şeklinde dizilip aradaki Onİki düz ilmeklerden sıralı bükümler yapılarak modele devam edilirken bu arada kenarlardan her on sırada bir iki ilmek içerden artışlara başlanıp onbir kere Bir’er ilmek artış yapılarak kolda yetmişsekiz ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu kırkaltı santimetre’de kol üst kesimlerine başlanarak (Bir kere Üç),(Bir kere İki), onaltı kere bir, (Bir kere İki), (Bir kere Üç) kesilip tepede kalan yirmialtı ilmek de kesilerek kol bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain