Baklava Dilimli Fermuarlı Erkek Kazağı

ÖN-ARKA: 122 ilmek başlanacak. ilmekler İki düz Üç ters, İki düz Üç ters olarak dizilip 14 sıra lastik örülüp lastik üzerindeki ilmekler diagramdaki gibi dizilerek örgüye devam edilip baklavalar’ oluşturulacak. Tüm beden boyu 45 santimetre’de kol evi oyuntusu için yanlardan (Bir kere Dört), (Bir kere Üç), (Bir kere İki) ilmek kesilip beden ortasındaki iki ilmek kesilerek ön yaka için beden iki ayrı parçaya ayrılacak. Tüm beden boyu 50 santimetre’de ön yaka kenarlarındaki dört ilmekler açığa alınıp bu ilmeklerin yanındaki ilmeklerden (Bir kere Dört),(Bir kere Üç), (Üç kere İki), (İki kere Bir) ilmek kesilip omuzlarda kalan üç İkişer ilmekte (İki kere Onaltı) ilmek kesilerek ön parça bitirilecek.

ARKA: Arka parçada ön parça gibi başlanıp sıralı işlem yapılarak örülecek. Tüm beden boyu 69 santimetre’de arka yaka ortasından 20 ilmek, yanlarından (İki kere Beş)’er ilmek kesilirken omuzlarda (İki kere Onaltı) ilmek kesilerek arka parçada bitirilecek.

KOL: 62 ilmek başlanacak, ilmekler İki düz Üç ters, İki düz Üç ters olarak dizilip 14 sıra örüldükten sonra diagramdaki desen uyglanmaya başlanacak. Lastik üzerinde kenarlarda artışlara başlanıp her 10 sırada bir 12 kere Bir’er ilmek artış yapılarak 86 ilmeğe ulaşılacak. Kol boyu 51 santimetre’de kol üst kesimlerine başlanıp ilmekler (Bir kere Üç), (İki kere İki), (üç kere bir), (dokuz kere iki), (Bir kere Üç) ilmek kesilip tepede kalan 24 ilmek kesilerek kol bitirilecek.


Baklava Dilimli Fermuarlı Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Fermuarlı Erkek Kazağı

YAKA: On ve arka parça omuzları dikildikten sonra önlerde açıkta bırakılan dört’er ilmekler arasına tüm yaka etrafından şişe 120 ilmek takılacak. Başlardaki Dört terslerin yanında İki düz Dört ters, İki düz Dört ters, Dört düz Dört ters, İki düz Dört ters, Dört düz Dört ters, İki düz Dört ters, Dört düz Dört ters, İki düz Dört ters, Dört düz Dört ters şeklinde dizilip aralardaki İki düzler örgüde aynı şekilde devam edecek. Dört düzler İkili olarak ayrılarak sağ ve soldan içlerine Ter tersler alınıp, her dört sırada bir bu işlem tekrarlanacak. Aradaki ters ilmekler altı ilmek olduğunda, aynı şekilde kapanıp baklava oluşturulup örgü 26 sıra olduğunda ilmekler kesilerek bitirilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain